شهری

هر دو هفته یک پروژه در تهران افتتاح می‌کنیم

تصویر بنرشهردار تهران گفت: از این پس هر دو هفته افتتاح پروژه در تهران خواهیم داشت تا امید و نشاط به شهر بازگردد.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در بیست و ششمین جلسه شورای معاونان، مشاوران و شهرداران مناطق که در منطقه ۱۴ برگزار شد، ضمن قدردانی از شهرداران پیشین مناطق ۵، ١۶ و ١٧ گفت: انتظار این است که شهرداران فعالیت‌های خود را با قدرت ادامه دهند. وضعیت اقتصادی کشور در شرایط فعلی چندان مساعد نیست و شهرداری هم با وجود استقلال از دولت از این شرایط تأثیر می‌پذیرد البته با وجود اینکه این وضعیت نامناسب است می‌تواند فرصتی برای رشد کشور باشد.

وی در ادامه با تاکید بر جلوگیری از تصرف پیاده‌روها توسط کارگاه‌های عمرانی اظهارکرد: پیاده‌رو حق مردم است و آن‌ها که ساخت و ساز می‌کنند. باید مسیر عبور امن را برای عابران پیاده فراهم کنند. اگر اتفاقی برای شهروندی به دلیل نبود مسیر پیاده حادث شود، مسئولیت آن با ما است.

شهردار تهران افزود: در آینده در منطقه ١ پروژه مسیر دسترسی جدید به ولنجک و موزه «دکتر حبیبی» را افتتاح خواهیم کرد. در منطقه ٢ نیز پروژه باغ «عبقری» را در دستور کار داریم. در منطقه ٣ هم اقداماتی در محدود شیرخوارگاه آمنه برای ارائه خدمات اجتماعی صورت گرفته است که افتتاح این پروژه هم باید در دستور کار قرار گیرد.

حناچی اضافه کرد: در منطقه ۱۳ افتتاح موزه نیروی هوایی و موزه هشت سال دفاع مقدس در دست اقدام است. علاوه بر این در این منطقه پروژه شهدای مشروطه را داریم که موانع پیش روی آن برداشته شده است و باید هر چه زودتر فعال شود. در منطقه ۱۲ پروژه ضلع شمالی ساختمان‌های دارایی و زیرگذر گلوبندک را در دست اجرا داریم که تقریباً اقدامات عملیاتی انجام شده است و پروژه در آستانه افتتاح قرار دارد. افتتاح پروژه باغ پرندگان در منطقه ۴ و بهره برداری از خانه‌های مرمت شده برای تبدیل به فضاهای اقتصادی در منطقه ۶ از دیگر اقداماتی است که در آینده انجام می‌شود.

شهردار تهران با اشاره به سایر پروژه‌های شهری گفت: در منطقه ۹ به‌زودی پروژه زیرگذر استاد معین افتتاح خواهد شد. در منطقه ۲۲ هم اتصال مجتمع «ایران مال» به مترو اصلی‌ترین راهبرد ماست و این باری است که به منطقه تحمیل شده و باید در شبکه حمل و نقل عمومی پخش شود. در منطقه ۱۸ نیز با حمایت از خیرین باید کمک کنیم تا پروژه احداث بیمارستان عظیم کودکان به سرانجام برسد.

حناچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط خیابان‌هایی که تبدیل به گذر و پیاده راه می‌شوند،اظهارکرد: محورهایی که گذر می‌شوند باید در طرح تفصیلی باشند و مصوبه‌های آن از پیش اخذ شود. این دست از پروژه‌ها را نباید سلیقه‌ای و بدون مطالعه انجام داد.

وی با اشاره به توسعه مسیر دوچرخه در منطقه ۱۰ گفت: برای آن که انجام این نوع طرح‌ها نارضایتی ایجاد نکند، توسعه مسیرهای دوچرخه باید از معابری آغاز شود که حجم خودروهای پارک شده در آنها کم‌تر است مانند نبش خیابان انقلاب که تراکم برای پارک خودرو کم است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرنوشت، شهردار تهران با تاکید بر ضرورت خدمات‌رسانی بهتر به مردم در شرایط سخت اقتصادی گفت: باید شرایط زندگی را در وضعیت فعلی برای مردم راحت‌تر کنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا