* هشدار سازمان ملل در مورد برنامه اقلیمی کشورها - اجتماعی نیوز
محیط زیست

هشدار سازمان ملل در مورد برنامه اقلیمی کشورها

تصویر بنرسازمان ملل هشدار داد: حتی اگر در راستای تحقق تمامی وعده های کشورها برای مقابله با تغییرات اقلیمی اقدام شود، جهان همچنان در مسیر افزایش دما و رسیدن آن به سطح خطرناک قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، این آخرین ارزیابی صریح سازمان ملل است و کارشناسان این سازمان پس از مطالعه “برنامه آب و هوایی بیش از ۱۰۰ کشور جهان” به این نتیجه رسیده اند که ما در مسیر اشتباهی در حال حرکت هستیم.

محققان به تازگی تایید کرده اند که برای جلوگیری از بروز بدترین اثرات گرمایش زمین، میزان انتشار کربن در جهان باید تا سال ۲۰۳۰ به میزان ۴۵ درصد کاهش یابد.

اما بررسی های جدید نشان می دهد که میزان انتشار گازهای گلخانه ای در این مدت ۱۶ درصد افزایش می یابد. این شرایط در نهایت می تواند به افزایش ۲.۷ درجه سانتیگرادی دما نسبت به دوره پیش از صنعتی شدن منجر شود.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از شبکه خبری بی بی سی، به گفته “پاتریشیا اسپینوزا” مذاکره کننده ارشد سازمان ملل در زمینه آب و هوا، این افزایش ۱۶ درصدی عامل نگران کننده است. این شرایط در تضاد شدید با درخواست های مطرح شده برای کاهش سریع، پایدار و گسترده انتشار آلاینده ها به منظور جلوگیری از بروز شدیدترین پیامدها در سراسر جهان است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا