محیط زیست

هشدار سازمان هواشناسی به شناورها برای تردد در دریای عمان

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای به مواج‌شدن دریای عمان ظرف امروز و فردا (سه‌شنبه و چهارشنبه) اشاره و به مالکان و دریانوردان شناورهای سبک و نیمه‌سنگین توصیه کرد در این مدت از تردد در دریا خودداری کنند و تدابیر ایمنی را به‌کار بندند.

براساس این اطلاعیه، امروز (سه‌شنبه، هفتم آبان) طوفان حاره‌ای کیار در موقعیت جغرافیایی ۱۹Nو ۶۳E روی دریای عرب است و مسیر این طوفان به موازات سواحل شرقی کشور عمان پیش‌بینی می‌شود. سرعت وزش باد در محل فعالیت این طوفان امروز به ۲۰۰ گاهی ۲۷۰ کیلومتر برساعت می‌رسد، این طوفان سبب مواج شدن دریای عمان خواهد شد.

سازمان هواشناسی درباره مخاطرات این طوفان و ارتفاع موج در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه را افزایش ارتفاع موج بین ۲/۵ تا ۳/۵ گاهی بیش از ۳/۵ متر، پنجشنبه افزایش افزایش ارتفاع موج  ۲ تا ۲/۵ متر و جمعه افزایش ارتفاع موج بین ۱/۵ تا ۲ متر اعلام کرد. 

همچنین منطقه اثر این طوفان را دریای عمان، سواحل استان سیستان و بلوچستان و سواحل شرقی هرمزگان اعلام کرد موجب  مواج و متلاطم‌شدن دریای عمان و احتمال خسارت به تاسیسات ساحلی می‌شود. 

سازمان هواشناسی توصیه کرده قایق‌های صیادی، تفریحی و شناورهای سبک و نیمه‌سنگین در دریای عمان تردد نکنند و قایق‌های صیادی و شناورها به مکان‌های امن منتقل شوند، همچنین شناورهای تجاری و صیادی از تردد در محدوده فعالیت طوفان خودداری کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا