* همایش «الهیات شهر» برگزار می‌شود/ اعلام فراخوان مقاله «فقه شهر» - اجتماعی نیوز
دسته‌بندی نشده

همایش «الهیات شهر» برگزار می‌شود/ اعلام فراخوان مقاله «فقه شهر»

تصویر بنر


انتشار فراخوان مقاله علمی پژوهشی فصلنامه جستار‌های فقهی و اصولی «فقه شهر»

به گزارش ایکنا، نخستین همایش ملی الهیات شهر طی ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۱ در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد؛ در این راستا فراخوان مقاله علمی پژوهشی فصلنامه جستار‌های فقهی و اصولی «فقه شهر» ویژه این همایش اعلام شد.

 

این فراخوان مقاله در محور‌های «مفهوم، ضرورت و شبکه مسائل فقه شهر»، «روش‌شناسی فقه شهر»، «قواعد فقه شهر»، «فقه و مدیریت و حکمرانی شهری»، «فقه و جرائم و امنیت شهری»، «فقه و محیط زیست شهری»، «فقه و سلامت و بهداشت شهری»، «فقه و میراث هویت شهری»، «فقه و حق به شهر و حقوق شهروندی»، «فقه و اخلاق شهرنشینی»، «فقه و آسیب‌ها و ناهنجاری‌های شهری»، «فقه و توسعه و پیشرفت شهری»، «فقه مالکیت و اراضی شهری»، «فقه حمل و نقل و ترافیک شهری»، «فقه و حوزه عمومی و ارتباطات شهری»، «فقه و قانون‌گذاری و اجرائیات شهری»، «فقه و سیما و منظر شهری»، «فقه و فضا‌های شهری»، «فقه و معماری و ساختمان‌های شهری»،« فقه و آرایه‌ها و نماد‌های شهری» منتشر شده است.

الهیات شهر، واکاوی و بازخوانی روشمند متون مقدس با نگاه شهری و خوانش زندگی شهری انسان معاصر با نگاه الهیاتی است. در الهیات شهر به‌دنبال «تحقق» و عینیت یافتن ایمان، امید، رستگاری، نجات، رهایی، احسان، عدالت و آزادی در متن زندگی شهری هستیم. چه اینکه الهیات شهر تنها در بعد نظری و دانشی مطرح نمی‌شود بلکه مهم، بعد عملی و حضور معنویت و ایمان در متن زندگی شهری در جهان کنونی است. الهیات شهر در عین اینکه رویکردی الهیاتی است، تلاشی عمل‌گرایانه در شهر به‌شمار می‌رود.

بهره مندی از امتیاز علمی پژوهشی برای مقالات پذیرفته شده برای انتشار، بهره‌مندی از امتیاز ارائه مقالات پذیرفته شده در پنل تخصصی همایش فقه شهر، صدور گواهی ارائه مقاله در پنل تخصصی، بهره‌مندی مقاله برتر از امتیاز کرسی ترویجی به عنوان پیش نشست تخصصی همایش از امتیازات ویژه برای شرکت‌کنندگان در این همایش است.

علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۵ دی‌ماه از طریق سامانه ارسال آثار به نشانی urbantheology۲۰۲۱.um.ac.ir مقالات مرتبط خود را بدون نیاز به چکیده مطلب ارسال کنند.

 

انتشار فراخوان مقاله علمی پژوهشی فصلنامه جستار‌های فقهی و اصولی «فقه شهر»

انتهای پیام

منبع: ایکنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهار =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا