* ورود اولین کاروان رسمی زائران ایرانی به سوریه - اجتماعی نیوز
دسته‌بندی نشده

ورود اولین کاروان رسمی زائران ایرانی به سوریه

تصویر بنر


اولین زائران ایرانی حرم حضرت زینب(س) وارد سوریه شدندبه گزارش همسو نیوز، به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در سوریه، شب گذشته اولین کاروان رسمی زائران ایرانی با استقبال آیت الله طباطبایی نماینده رهبرانقلاب و تعدادی از مسئولین سوری و ایرانی وارد کشور سوریه شد.

طی این مراسم آیت‌الله طباطبایی ضمن خیر مقدم به زائران بازگشایی مسیر زیارت و امنیت موجود را مدیون خون شهدای مدافع حرم دانست و گفت: هشت سال پیش داعشیان در کوچه‌های اطراف حرم حضرت زینب (س) بودند و از ساختمان‌های اطراف حرم زائران را به شهادت می‌رسانند، اما اکنون ما باید صد‌ها کیلومتر آن طرف‌تر برویم تا بوی نحس آن‌ها را حس کنیم.

وی ادامه داد: یادمان هست که وقتی هشت سال پیش در ایران گفتند که حرم حضرت زینب (س) و حرم حضرت رقیه (س) در خطر است، چقدر از جوانان و هیئتی‌ها آمدند و به مسئولین می‌گفتند که اجازه بدهید تا ما برویم سوریه و از این حرم‌ها دفاع کنیم. آری آن‌ها آمدند تا کسی نتواند به حرم حضرت زینب (س) جسارتی بکند و من به عنوان شاهد می‌گویم که طی این سال‌ها حتی یک لحظه هم پرچم گنبد حضرت زینب (س) نیم افراشته نشد و این از برکت خون شهدا است.

تولیت مصلی حرم حضرت زینب (س) گفت: آن روز‌ها آن‌ها می‌خواستند که اثری از حضرت زینب (س) نماند، اما امروز می‌بینیم که آن‌ها رفتند، اما حضرت زینب (س) ماند و این تحقق آن جمله حضرت زینب (س) است که می‌فرماید: بخدا قسم که نمی‌توانید نام ما را از بین ببرید.

آیت‌الله طباطبایی در ادامه با اشاره به نکاتی گفتند که اکنون در سوریه، با عزت از نام حضرت زینب (س) یاد می‌شود و این نام از با عزت‌ترین نام‌ها در سوریه می‌باشد.

شایان ذکر است که ثبت نام کاروان‌های زیارتی سوریه تحت نظارت سازمان حج و زیارت از نیمه آذر ماه امسال آغاز شده است.

انتهای پیام

منبع:ایکنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یازده =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا