انتظامی

ورود با خودرو شخصی به ایران در نوروز آسان می‌شود

تصویر بنر


مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی خبر داد که با همکاری و مشارکت پلیس راهور نیروی انتظامی، ورود با خودرو شخصی به کشور در تعطیلات آسان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، در آستانه فرارسیدن تعطیلات نوروز و آغاز سفرهای داخلی، در جلسه‌ای با حضور سردار تیمور حسینی، جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی و محمدحسین صوفی، مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مقرر شد: اقدامات لازم با همکاری دو طرف برای تسهیل ورود گردشگران خارجی با خودروهای شخصی در تعطیلات نوروز تسهیل و موانع موجود که گاهی باعث معطلی گردشگران در مبادی ورودی کشور می‌شد، رفع شود.

در این نشست که معاونان فنی، اجرایی، اجتماعی و بازرسی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا حضور داشتند اجرای طرح “سفیران ایمنی جاده‌ها” ویژه نوروز در محورهای مواصلاتی حاشیه دریای خزر، برگزاری دوره‌های آموزش مهارت رانندگی با هدف افزایش سطح فرهنگ رانندگی ایمن، ارائه سرفصل‌های آموزشی پیرامون موضوع خواب‌آلودگی حین رانندگی و افزایش تعامل و ایجاد کارگروه مشترک در راستای آموزش مهارت‌های عمومی رانندگی به منظور کاهش آمار تصادفات جاده‌ای و ایمنی راه‌ها نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ورود با خودرو شخصی به ایران در نوروز آسان می‌شود

از دیگر محورهای مورد توافق بین پلیس راهور و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیز می‌توان به تسهیل در اعطاء پلاک خودروهای تاریخی، حضور پررنگ امداد خودرو کانون در اجرای طرح ترافیکی نوروز ۱۴۰۱ در تمام محورهای مواصلاتی کشور، افزایش سطح تعامل و همکاری درباره صدور اسناد رانندگی بین‌المللی اشاره کرد.

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی چندی پیش نیز از حل مشکل دریافت پروانه خروج موقت بین‌المللی (کاپوتاژ) اتوکمپرهای عمومی خبر داه بود. همچنین، در مذاکراتی با اقلیم کردستان عراق قرار شد در صورت باز شدن های زمینی تردد عراقی ها با خودرو شخصی به ایران آسان شود.

ورود با خودرو شخصی به ایران در نوروز آسان می‌شود

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا