دسته‌بندی نشده

ورود ۱۳۷ هزار مستمری‌بگیر جدید به خانواده بهزیستی

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سید مرتضی حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با اعلام اینکه ۱۳۷ هزار خانوار جدید که پشت نوبت دریافت مستمری معیشتی از سازمان بهزیستی بودند وارد چرخه حمایت شده اند، گفت: از این تعداد که در سال جدید به جمع مستمری بگیران اضافه شده اند، ۱۷ هزار زن سرپرست خانوار و خانواده هایشان و ۱۲۰ هزار خانوار افراد دارای معلولیت خیلی شدید و شدید در دهک‌های اول تا هفتم پشت نوبت دریافت مستمری بوده اند.

حسینی از واریز مستمری از اردیبهشت ماه برای این خانوار‌ها خبر داد و افزود: مبلغ این مستمری برای خانوار‌های یک نفره ماهانه ۴۲۰ هزار تومان، دو نفره ۶۰۰ هزار تومان، سه نفره ۸۴۰ هزار تومان، چهار نفره یک میلیون و ۸۰ هزار تومان و پنج نفره یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان است.

وی افزود: این مددجویان پیشتر به صورت موردی از خدمات دیگر سازمان بهزیستی بهره‌مند بودند و پشت نوبت دریافت مستمری بودند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ۳ میلیون خانوار، قریب به ۷ میلیون نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور هستند، تشریح کرد: مستمری بگیران معیشتی سازمان بهزیستی یک میلیون و ۲۷۰ هزار خانوار و حدود دو میلیون ۴۰۰ هزار نفراند و نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار دیگر هستند که از مستمری معیشتی بهرمند نیستند، ولی از خدمات موردی و دیگر خدمات سازمان برخوردار هستند.

حسینی افزود: اولا تلاش می‌کنیم که جمعیت پشت نوبتی دریافت مستمری در سازمان بهزیستی را با دریافت اعتبارات جدید از دولت وارد چرخه دریافت مستمری کنیم که اولویت با افراد دارای معلولیت خیلی شدید، شدید و متوسط در دهک پائین و ضعیف‌ترین گروه‌های درآمدی است.

وی تاکید کرد: دغدغه ما این است که بتوانیم موضوع مستمری معیشتی مددجویان تحت پوشش را حل کنیم که در این مرحله ۱۳۷ هزار خانواده با منابع اختصاص یافته وارد چرخه شده اند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در خصوص یارانه پرداختی دولت نیز گفت: یارانه‌ای که دولت برای هر نفر ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کند، مشمول مددجویان تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی با توجه به آزمون وسع بوده است و مددجویان تحت پوشش باید این یارانه جدید را دریافت کنند.

حسینی افزود: گا‌ها اعلام می‌شود که ممکن است برخی از مددجویان این یارانه را دریافت نکرده باشند هرچند که باید این تعداد این افراد خیلی کم باشند، ولی اعلام شد با ثبت اعتراض در سامانه وزارت رفاه مشمول این یارانه خواهند بود، اگر در طول این ایام مددجویی در دهک ده یا در شرایط ویژه‌ای قرار گرفته باشد یا مشکلی و اشتباهی پیش آمده باشد با اعتراضی که اعلام کردند اعتبار در حسابشون ذخیره شده تا بعد از بررسی‌های لازم منابعشان آزاد شود و دغدغه‌ای در این زمینه وجود ندارد.

منبع: دانشجو

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا