دسته‌بندی نشده

وصول 7 هزار میلیارد تومان از مفسدان اقتصادی در 91 پرونده- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در ادامه دوازدهمین نشست خبری خود اظهار کرد: قوه‌قضائیه در سفرهای استانی و بررسی مشکلات مردم، یافته‌های خود را در انجام وظایف محوله تا حصول نتیجه به صورت مجدانه پیگیری می‌کند و خواهد کرد و این پیگیری‌ها آثار و نتایج مطلوبی را به همراه داشته است.

وی افزود: بعد از گذشت 18 روز از سفر هیئت قوه قضائیه به استان هرمزگان یکی از محروم‌ترین شهرستان‌های کشور به نام بشاگرد که دادگستری نداشت، دادگستری آن با تهیه ساختمان استیجاری به بهره‌برداری رسید و عملیات احداث دادگستری نیز در آن شهرستان همزمان آغاز شد.

سخنگوی قوه‌قضائیه گفت: در همان استان هرمزگان، مجموعه پزشکی قانونی دچار مشکل بود که با تدبیر رییس قوه قضائیه مشکلات مربوط به سالن معاینات و شالن تشریح در حال برطرف شدن است و بزودی برطرف می‌شود.

اسماعیلی افزود: با پیگیری قوه قضائیه و دولت، مشکلات مربوط به هپکو در استان مرکزی حل و مشکلات مربوط به کاگران روغن نباتی جهان نیز با پیگیری‌های دستگاه قضا، برطرف شد. با جدیت تمام و تشکیل کارگروه‌های ذی‌ربط در ارتباط با تغییر کاربری اراضی زراعی، 157 مورد قلع و قمع بنا و اعاه به وضع سابق انجام شده است.

وی گفت: همچنین در استان زنجان یکی از مدیران جهاد کشاورزی منطقه که این تغییر کاربری‌ها معلول قصور و تقصیر او، تحت تعقیب قرار گرفت و برای وی پرونده قضایی تشکیل شد. همچنین یکی از مدیرانی که قبلا در برابر فشارها برای تامین خواسته‌ها تسلیم نمی‌شد و از کار برکنار شده بود، با حمایت‌های صورت گرفته مجددا به کار برگشت.

سخنگوی قوه قضائیه در ادامه به بخش دیگری از آمار استرداد اموال و اراضی از دست رفته بیت‌المال اشاره کرد و گفت: فقط در دادسرای ویژه رسدیگی به جرایم اقتصادی تهران، صرفاً در 91 فقره پرونده در مقام اجرای حکم، قریب 7 هزار میلیارد تومان وجه نقد و جزای نقدی به خزانه دولت و بانک‌ها برگشت. رقم دقیق 6 هزار و 937 میلیارد و 412 میلیون و 244 هزار تومان است. علاوه بر آن 87 میلیون و 836 هزار و 337 یورو و 12 میلیون  و 93 هزار و 543 دلار به خزانه عودت داده شد و همچنین 294 میلیون و 303 هزار و 147 درهم به خزانه بازگشت.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا