* وضعیت دما و بارش کشور در ماه رمضان - اجتماعی نیوز
محیط زیست

وضعیت دما و بارش کشور در ماه رمضان

تصویر بنررییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه طی روزهای آینده روند گرم شدن هوا در کشور به کندی پیش خواهد رفت، گفت: دمای هوا تا اوایل خرداد در بیشتر مناطق کشور در محدوده نرمال و در برخی استان‌ها کمتر از نرمال پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه طی هفته جاری تا اوایل هفته آینده دما تقریبا در تمام مناطق کشور حدود یک تا سه درجه زیر نرمال پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: در جنوب استان فارس، غرب هرمزگان و جنوب کرمان دمای هوا تا پنج درجه زیر نرمال خواهد بود.

وی با بیان اینکه از هفته آینده تا ۲۱ اردیبهشت دمای بیشتر استان‌های کشور در محدوده نرمال پیش بینی می شود، تصریح کرد: انتظار می‌رود که دمای هوا در مناطق جنوبی و غربی کشور و برخی مناطق مرکزی و شمال شرق بین دو تا سه درجه زیر نرمال و هوای خنک ادامه داشته باشد.

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ادامه داد: براساس پیش‌بینی‌ها دمای هوا در هفته آخر اردیبهشت در شرایط نرمال خواهد بود. ممکن است که دما در سواحل دریای خزر کمی گرایش به بیش از نرمال داشته و در جنوب شرق کشور به ویژه استان خوزستان حدود یک تا سه درجه بیش از میانگین بلند مدت باشد.

وظیفه درباره وضعیت بارش‌ها در کشور طی اردیبهشت ماه توضیح داد: بارش‌ها طی هفته جاری در جنوب، جنوب غرب، غرب و شمال شرق در حد نرمال است و در استان‌هایی مانند کهگیلویه و بویر احمد، جنوب چهار محال و بخیتاری، شرق خوزستان، غرب فارس، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش‌ها تا حدودی بیش از نرمال پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی طی هفته آینده نیز بارش‌ها در بیشتر مناطق در محدوده نرمال و در بخش‌های شمال شرقی و دامنه‌های جنوبی البرز بیشتر از حد میانگین پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان با اشاره به اینکه طی هفته چهارم اردیبهشت تا هفته اول خرداد از شدت بارش‌ها کاسته می‌شود اما همچنان در محدوده نرمال خواهد بود، گفت: طی نیمه دوم اردیبهشت و نیمه اول خرداد بارش‌ها بیشتر به صورت تصادفی خواهد بود چرا که زمین گرم‌تر می‌شود و بخار آب ناشی از دریاچه‌هایی فصلی و آب‌بندها رگبار و رعد و برق را به دنبال دارد بنابراین این گونه بارش‌ها خیلی پیش‌بینی پذیر نیستند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا