دسته‌بندی نشده

ویتامین‌های موثر در پیشگیری از ابتلا به کرونا/ بیش از اندازه «ویتامین D» مصرف نکنید

تصویر بنر


علیرضا جلالی متخصص بیهوشی و عضو ستاد علمی مقابله با کرونا در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره مصرف ویتامین‌ها اظهار داشت: اغلب ویتامین‌ها برای تقویت و بهبود کارکرد سیستم ایمنی بدن توصیه می‌شوند به خصوص ویتامین C و ویتامین D.

وی گفت: ویتامین C در انواع مرکبات به فراوانی وجود دارد و با توجه به فصلی که در آن قرار داریم مردم از میوه‌های حاوی ویتامین C مانند پرتقال استفاده کنند. اغلب هموطنان ما از کمبود ویتامین D رنج می برند که می توانند با مصرف قرص های ویتامین D با تجویز پزشک از آن استفاده کنند. مصرف بیش از اندازه ویتامین D خطرناک خواهد بود. همچنین تعدادی از املاح مانند زینک می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

وی با بیان اینکه ویتامین ها معمولا اگر بیش از اندازه مصرف شوند توسط کلیه‌ها و کبد از بدن دفن می‌شوند گفت: برخی از ویتامین‌ها مانند ویتامین D مصرف بیش از اندازه شان خطرناک است و به کلیه و سیستم ایمنی آسیب وارد می‌کند. قرص های ۵۰ هزار واحدی ویتامین D حداکثر باید ماهانه یک بار باید مصرف شود و اگر دُز آنها کمتر بود باید هفته ای ۱ عدد مصررف شود و زمانی که سطح ویتامین D به حد معقولی رسید باید ماهی یک عدد مصرف شود.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

منبع: فارس

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا