محیط زیست

پایش کیفی آب‌های سطحی بهارستان/ صدور مجوز محیط زیستی مجموعه غذایی در ملارد

تصویر بنراداره کل محیط زیست استان از پایش وضعیت کیفی آب‌های سطحی و صدور ی مجموعه بزرگ غذایی در ملارد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز محمدعلی جودکی – سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان – گفت: نمونه‌برداری میکروبی و شیمیایی آب‌های سطحی شهرستان، از سوی کارشناسان این اداره انجام شده و نتایج در دست بررسی است.

وی در تشریح این خبر با اشاره به نبود سیستم تصفیه فاضلاب شهری در شهرستان بهارستان و تداخل روان آب‌ها و فاضلاب شهری و روستایی در برخی از مسیرها با این رودخانه‌ها، بررسی وضعیت کیفی و سلامت آن‌ها را ضروری خواند و گفت: در این راستا، کارشناسان این اداره اقدام به نمونه‌برداری و سنجش پارامترهای میکروبی و شیمیایی آب‌های سطحی شهرستان به‌صورت دوره‌ای کرده‌اند که در نمونه برداری اخیر، مسیرهای رودخانه شادچای و سیاب و انتهای امامزاده باقر(ع) مورد بررسی قرار گرفتند.

جودکی همچنین اظهارکرد: نمونه‌های مذکور که شامل شش مورد میکروبی و شیمیایی است، برای سنجش و بررسی انطباق با استانداردهای ملاک عمل، به آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل شدند.

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان بهارستان تصریح کرد: در صورت تسریع در روند راه‌اندازی و بهره‌برداری از شبکه فاضلاب شهرستان و سیستم تصفیه فاضلاب و همکاری ساکنان شهرستان در اتصال به این سیستم، مسلما شاهد بهبود این وضعیت و رفع مشکلات زیست‌محیطی موجود خواهیم بود.

 مجوز محیط زیستی مجموعه بزرگ غذایی در ملارد صادر شد

مهناز مدیریان – رییس اداره حفاظت محیط زیست – گفت: پس از پیگیری‌های به عمل آمده و بررسی در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک، مجوز محیط زیستی یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های صنایع غذایی شهرستان ملارد مستقر در ناحیه صنعتی دهک، مشروط به رعایت کلیه ضوابط زیست محیطی صادر شد.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری‌هایی که توسط این اداره صورت پذیرفته است، با توجه به لزوم رعایت ملاحظات زیست‌محیطی توسط کلیه واحدهای تولیدی، صنعتی وخدماتی، اقدامات موثری توسط از سوی این واحدها درخصوص احداث سیستم تصفیه فاضلاب انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، مدیریان درپایان ضمن اشاره به حمایت صندوق ملی محیط زیست از واحدهای صنعتی مجاز درراستای کنترل آلودگی گفت: حفظ محیط زیست و دستیابی به توسعه پایدار با رعایت کامل ضوابط زیست محیطی به عنوان یک اصل در دستور کار اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد است و تمام توان خود را به منظور همکاری و همراهی لازم با صنایع مختلف با رعایت کامل قوانین و مقررات به کارخواهد گرفت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا