* پروتکل همکاری کشورهای منطقه برای مبارزه با مواد مخدر تصویب شد - اجتماعی نیوز
قضایی و حقوقی

پروتکل همکاری کشورهای منطقه برای مبارزه با مواد مخدر تصویب شد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز محمد ترحمی بعدازظهر پنج‌شنبه در حاشیه نشست مشترک کمیته مقابله باعرضه مواد مخدر استان سمنان و در جمع خبرنگاران ضمن بیان اینکه اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر در دستور کار است و عزم جزم در این خصوص وجود دارد، ابراز داشت: با تشریع مساعی که انجام شد در قوه قضاییه، ستاد مبارزه با مواد مخدر و همه مسئولان این موضوع را باید مورد پیگیری قرار دهند.

وی ضمن بیان اینکه با تعیین رویکردها و ایجاد پروتکل‌های منطقه‌ای انبارهای خارج از کشور مورد شناسایی قرار خواهد گرفت، افزود: این امر نیازمند همکاری کشورهای منطقه نیز هست که پیش‌نویس همکاری بین کشورهای همسایه دریای خزر نوشته‌شده و به تصویب اعضا رسیده است.

توزیع متداون جرم است

مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر کل کشور بابیان اینکه قانون اثبات معکوس برای ضربه به بنیان‌های مالی قاچاقچیان در دستور کار است، ابراز داشت: این مورد یکی از قوانین بازدارنده به شمار می‌رود که در کنوانسیون ۱۹۸۸ انجام و در کشور نیز امسال اجرایی خواهد شد.

ترحمی در دیگر بخش سخنان خود بیان کرد: متادون طبق نص صریح قانون جزء مواد مخدر محسوب می‌شود در نتیجه نشر و توزیع این ماده خارج از شبکه درمان ممنوع و جرم است و باید در برخورد با آن جدیت به خرج داد.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که رد پای مافیا در توزیع متادون در کشور از جمله عطاری‌ها مشاهده شده است اما متاسفانه در استان‌ها توزیع خارج از شبکه دارویی در تعزیرات جریمه می شود، در صورتی که باید در دادگاه انقلاب بررسی و درباره آن حکم قضایی صادر شود.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 15 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا