* پست قائم مقامی در ساختار جدید شهرداری دیده شود - اجتماعی نیوز
شهری

پست قائم مقامی در ساختار جدید شهرداری دیده شود

تصویر بنررئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: حال که زمان اصلاح ساختار شهرداری تهران رسیده است، پست قائم مقامی باید در ساختار شهرداری دیده شود.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، محمد سالاری در جریان بررسی لایحه اصلاحات ساختار شهرداری تهران در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران گفت: در متن یکی از تبصره‌ها آمده است در صورت صلاحدید اصلاح ساختار شهرداری تهران براساس مصوبه وزارت کشور انجام شود. در ابلاغ وزارت کشور آمده است که باید شهرداری‌ها براساس وضعیت خودشان این ابلاغیه را بومی کنند و در آن ابلاغیه نیز تاکید شده که در شهرهای با جمعیت بالا می توان پست قائم مقامی را داشته باشند.

وی افزود: ما به شهرداری تهران اصرار نمی‌کنیم که پست قائم مقامی را داشته باشند و بخواهند در این رابطه تحت فشار قرار گیرند؛ اما این یک حق قانونی است که به ما و شهرداری تهران داده شده است.

سالاری ادامه داد: حجم کار در شهرداری تهران بالا است و شهردار تهران در مجامع مختلف و جلسات بسیاری باید شرکت کند؛ لذا ممکن است رسیدگی به همه این امور در عهده یک نفر نباشد.  در گذشته هم این پست وجود داشته و می‌توان در این دوره نیز از این فرصت قانونی استفاده کرد و پست قائم مقامی را در ساختار جدید شهرداری تهران پیش بینی کنیم.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این که شهردار تهران می‌تواند پس از تصویب ساختار فردی را برای پست قائم مقامی انتخاب کند یا نه جزو اختیارت شهردار تهران است، افزود: به نظر می‌رسد حالا که وقت اصلاح ساختار رسیده است باید این پست در ساختار شهرداری دیده شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 9 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا