محیط زیست

پیش بینی بارش باران و وزش باد شدید در کشور/هوا سردتر می شود

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز اداره کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: روز دوشنبه ۱۱ آذرماه در غالب مناطق کشور شاهد بارش باران خواهیم بود و در برخی مناطق کشور، همراه با باران، شاهد بارش برف و وزش باد شدید موقت و کاهش دما خواهیم بود.

در این اطلاعیه آمده است: از اوایل روز دوشنبه به تدریج سامانه بارشی کشور را تحت تأثیر قرار می دهد که به دنبال بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت شاهد کاهش دما خواهیم بود. در استان های ایلام، خوزستان، گیلان، مازندران، گلستان، ، البرز، قزوین و قم فردا شاهد بارش باران در برخی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطقی مستعد تگرگ و همراه با کاهش دما خواهیم بود.

گفتنی است در این روزشاهد بارش برف و باران همراه با وزش باد شدید و کاهش دما در استان های اردبیل، ارتفاعات استان های تهران، البرز، قزوین، سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، غرب اصفهان و برخی نقاط استان های زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، همدان، مرکزی، کردستان و لرستان خواهیم بود.

بنا به این اعلام بارش باران همراه با رعد و برق برای روز سه شنبه ۱۲ اذرماه در استان های خوزستان، بوشهر، برخی از نقاط استان های فارس، یزد و اصفهان نیز پیش بینی می شود و همچنین بارش باران و برف در روز سه شنبه در عموم استان های کشور ادامه خواهد داشت.

همچنین بنا بر این اطلاعیه اواخر روز سه شنبه ممکن است شاهد آبگرفتگی معابر عمومی، متلاطم شدن دریای خزر، احتمال برخورد صاعقه و لغزندگی جاده های کوهستانی باشیم و از همین رو توصیه شده است که از تردد غیر ضروری به ویژه در جاده های مواصلاتی خارج شهر اجتناب شود و همچنین پرهیز از صعود به ارتفاعات، اقدام لازم به حفظ محصولات کشاورزی، کنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها توصیه شده است.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا