محیط زیست

پیوست‌های زیست‌محیطی در استخراج معادن استان سمنان لحاظ شود

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز علیرضا آشناگر غروب سه‌شنبه در نشست شورای معادن استان سمنان به میزبانی سالن غدیر استانداری ضمن بیان اینکه پیوست‌های زیست‌محیطی باید در استخراج معادن استان لحاظ شود، ابراز داشت: در بهره‌برداری از معادن مطالبات و دغدغه‌های مردمی پیرامون مسائل زیست‌محیطی و وجود خطرات برای ادامه زیست منطقه باید مورد توجه واقع شود.

وی ضمن بیان اینکه توسعه اقتصادی بدون اصل رضایت مردم پذیرفتنی نیست، افزود: اگر مشخص شود که ادامه فعالیت یک معدن می‌تواند شرایط برای بقا مردم ساکن در نواحی اطراف سخت کند می‌بایست جلوی کار آن‌ها گرفته شود.

استاندار سمنان بابیان اینکه در استخراج معادن اولویت می‌بایست با تأمین زیرساخت‌های روستاهای اطراف باشد، اضافه کرد: با توجه به اینکه در بحران آبی به سر می‌بریم اگر فعالیت معدنی منجر به درخطر افتادن اندک منابع آبی موجود شود می‌بایست از فعالیت آن تا حل مشکل جلوگیری به عمل آید.

آشناگر در ادامه تصریح کرد: می‌بایست آب آشامیدنی مردم ساکن در نواحی معدنی تأمین شود و سپس مازاد آن برای تداوم فعالیت یک معدن به کار گرفت زیرا هدف اول در بهره‌برداری معادن رونق کسب‌وکار و اشتغال است و نه به خطر افتادن سلامت و جان مردم.

وی افزود: معادنی که تعطیل شدند می‌بایست الزامات و پیوست‌ها و ملاحظات خود را به‌دقت رعایت و مشکلات را رفع کنند و درنهایت می‌توان گفت بهره‌برداری معادن اگر توأم با به کار بردن این موارد باشد اشتغال پایدار را نیز همراه خود خواهد داشت.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا