دسته‌بندی نشده

چالش‌های جهانیِ سلامت در دهه آینده

تصویر بنرسازمان جهانی بهداشت (WHO) بحران اقلیمی، همه‌گیری بیماری‌ها و مقاومت دارویی را از جمله چالش‌های فوری سلامت در دهه آینده برشمرد.

به گزارش خبرگزاری همسو، تغییرات اقلیمی، بیماری‌های عفونی، مخالفان واکسیناسیون و مقاومت آنتی میکروبی از جمله مواردی هستند که در فهرست چالش‌های سلامت پیش‌روی سازمان جهانی بهداشت جای گرفته‌اند.

فهرست جدید چالش‌های سلامت در دهه آینده توسط داده‌های کارشناسان سراسر جهان تهیه شده و نشان‌دهنده چالش‌های فوری و جهانی در حوزه سلامت است.

«تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: این فهرست انعکاس دهنده نگرانی عمیقی است چرا که رهبران جهان منابع کافی را در اختیار سیستم‌ها و اولویت‌های سلامت قرار نداده‌اند و این امر جان انسان‌ها و نیز اقتصاد کشورها را با تهدید روبرو کرده است.

وی افزود: باید بدانیم سلامت سرمایه‌ای برای آینده است. کشورها برای نجات جان مردم خود در برابر حملات تروریستی سرمایه‌گذاری می‌کنند اما در برابر حملات ویروس‌ها فعالیتی ندارند. این درحالیست که همه‌گیری ویروس‌ها می‌تواند کشنده و با خسارت‌های اقتصادی و اجتماعی چشمگیری همراه باشد.

به گزارش شبکه خبری CNN، سازمان جهانی بهداشت تاکید کرده است تمامی این چالش‌ها نیازمند پاسخگوییِ تنها یک حوزه درمانی نیست بلکه دولت‌ها، جوامع و سازمان‌های بین‌المللی باید در کنار یکدیگر فعالیت داشته باشند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا