* چالش های سرویس مدارس تهران و شورای شهر - اجتماعی نیوز
آموزش و پرورش

چالش های سرویس مدارس تهران و شورای شهر

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز صبح امروز اولین نشست خبری انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های پیمانکاری سرویس مدارس استان تهران با حضور مرتضی آزاد رئیس هیئت مدیره و مصطفی سامانی دبیر انجمن صنفی برگزار شد تا چالش های این حوزه بررسی شود.

سامانی در این نشست گفت: انجمن صنفی سرویس مدارس در آبان ماه سال ۹۷ شکل گرفت. این انجمن برای استیفای حقوق راننده‌ها شکل گرفته است. اعضای این انجمن شخصیت های حقیقی و حقوقی پیمانکاری سرویس مدارس هستند. ما ۴۳۰۰ مدرسه در شهر تهران داریم. ۲ هزار مدرسه سرویس دارند که ۱۹۸۰ در سامانه آموزش و پرورش ثبت شده است.

وی ادامه داد: ۷۵۰ پیمانکار حقیقی و حقوقی داریم. ۴۲۸ پیمانکار ثبت شده هستند.

وی در ادامه درباره مشکلات و خواسته‌های این صنف بیان کرد: مشکل در همه صنوف هست و ظاهراً نهادهای بالادستی علاقه ندارند با صنف‌ها همکاری کنند. انجمن صنفی سرویس مدارس را دوستانی که چندین سال در سیستم بودند تشکیل دادند. تا الان به جاهای مثبت رسیدند. چالش‌ها در این حوزه بیشتر متوجه راننده‌ها و اولیا می شود.

آزاد نیز گفت: ما با دو سازمان و ارگان در حمل و نقل دانش آموزی طرف هستیم که یکی شهرداری تهران و دیگری آموزش و پرورش است. ما از همکاری اداره آموزش و پرورش شهر تهران باید تشکر کنیم ولی در بحث شهرداری مشکلاتی داریم. به دوستان تاکسیرانی گفته ایم که حوزه حمل و نقل دانش آموزی تخصصی است و بخش مهم آن امنیت تردد دانش آموزان باز می‌گردد و در این زمینه پیشنهاداتی داریم ولی به دلیل نداشتن جایگاه قانونی دچار نقصان بودیم.

وی بیان کرد: ما در این مدت توانستیم نامه نگاری هایی با تاکسیرانی انجام دهیم و نکاتی را گوشزد کنیم. درباره کسورات بیمه بالادستی پیمانکاران، آموزش و پرورش با ما در مساعدت کردند ولی در بحث تاکسیرانی شاهد هستیم مسایل را چالش برانگیز می کنند. یکی از موارد بحث تردد در محدوده زوج و فرد هست. شورای شهر مصوبه‌ای اعلام‌کرد که طبق آن درصدی تخفیف به کسانی که مجوز حمل و نقل دانش آموزی دارند ارائه می شود.

وی ادامه داد: سوال ما این است که دوستان در بحث حمل و نقل دانش آموزی تکلیف را روشن کنند که خصوصی است یا عمومی؟ اگر عمومی است چرا از امکانات ویژه ای که تاکسی‌های مدارس برخوردار می شوند، راننده‌های دیگر برخوردار نمی‌شوند؟ اگر خصوصی است اصل ۴۴ اجرا شود و بخش حمل و نقل به بخش خصوصی واگذار شود و ما هم راهکار داریم.

وی ادامه داد: مصوب شد که سرویس مدارس باید برچسب دار شوند. بخشی از این خودروهای برچسب دار پلاک خصوصی هستند که ۷۰ درصد تخفیف عوارض تردد در محدوده زوج و فرد به آنها تعلق گرفت اما به تاکسی‌ها صد در صد تخفیف دادند. حرف ما این است که در آن زمانی که آن خودرو برای سرویس مدارس استفاده می شد یعنی از زمان سوارشدن بچه‌ها تا پیاده شدن آنها از همان تخفیف صد در صدی استفاده کنند. حالا دیگر اینکه از مزایای حمل و نقل عمومی بهره نمی بریم، بماند.

وی با اشاره به مزیت سرویس مدرسه گفت: خانواده‌هایی از وسیله حمل و نقل خصوصی به جای سرویس مدارس استفاده می‌کنند دسترسی به وضعیت و سلامت راننده و خودرو ندارد و در حال حاضر سازمان تاکسیرانی آزمایش‌هایی از قبیل سلامت راننده و ایمن خودرو انجام می‌دهد.

تکمیل می شود…

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا