آموزش و پرورش

کرونا سلامت روان دانش‌آموزان را به مخاطره انداخت/ مدارس، بهترین مکان برای فرهنگ سازی سلامت 

تصویر بنرمدیرکل آموزش و پرورش شهر با بیان اینکه در دوسال گذشته تجربه تازه‌ای پیدا کردیم و به زیست بوم جدیدی کوچ کردیم که در عین دستاوردهای مثبت، پیامدهایی نیز به همراه داشت گفت: کرونا باعث شد به بهداشت فردی و محیطی بیشتر توجه کنیم، اما سلامت روان و سلامت اجتماعی را به مخاطره انداخت. 

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، علیرضا کریمیان در همایش ملی سفیران سلامت دانش آموزی که در دبستان عدالت منطقه یک آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد با بیان اینکه تغییر در شرایط زندگی امروز بشر، رشد تکنولوژی و فناوری و حضور پررنگ آن زندگی انسان را متحول کرده و متعاقبش سبک زندگی نیز تغییر کرده است گفت: اگر امروز تکنولوژی در خدمت انسان است و زمینه آسایش اش را فراهم می‌کند، اما مخاطراتی را نیز به همراه داشته و آرامش به واسطه وجود تکنولوژی کمتر شده است.

وی افزود: در دوسال گذشته تجربه تازه‌ای پیدا کردیم و به زیست بوم جدیدی کوچ کردیم که در عین دستاوردهای مثبت، پیامدهایی نیز به همراه داشت. کرونا باعث شد به بهداشت فردی و محیطی بیشتر توجه کنیم، اما سلامت روان و سلامت اجتماعی را به مخاطره انداخت و در مجموع باعث شد به موضوع سلامت و همه ابعادش بیشتر توجه کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه امروز زندگی ما به تکنولوژی گره خورده و با تکنولوژی زندگی می‌کنیم عنوان کرد: سرعت بالای انتشار اخبار و اطلاعات، روح و روان ما را به مخاطره می‌اندازد و ما آرامشی که نسل‌های گذشته داشتند را نداریم. سرعت انتشار اخبار برای ما به لحاظ سلامت روح و روان، چندان خوشایند نیست.

کریمیان ادامه داد: سبک و سیاق زندگی بشر متفاوت تر از گذشته است و سلامت جسم، روان و معنوی و اجتماعی باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد. برای این مهم باید فرهنگ سازی کرد که بهترین مکان برای این امر مدرسه و بهترین مخاطبان، دانش آموزان هستند.

وی اضافه کرد: امروز این اتفاق مبارک با همکاری بین دستگاهی در کشور ما در حال رخ دادن است و فرهنگ سازی را از مدرسه آغاز کرده ایم. این اتفاق مبارک یک اقدام هوشمندانه است و امیدواریم هرروز شاهد رشد و تعالی جامعه و فرهنگ مان باشیم.

ادامه دارد

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا