دسته‌بندی نشده

کلاهبرداری‌های میلیونی فقط با ارسال یک پیامک- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ در پی طرح شکایت با موضوع کلاهبرداری و ارجاع آن به اداره چهاردهم پلیس آگاهی  بزرگ، مالباخته در پلیس آگاهی تهران بزرگ حاضر شد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پیامکی مبنی بر درخواست واریز مبلغ 100 میلیون ریال به شماره حساب ارسالی دریافت کردم؛ همزمان چون قرار بود که همان مبلغ را به حساب یکی از دوستان خود واریز کنم، فکر کردم که پیامک از طرف وی ارسال شده لذا از طریق دستگاه خودپرداز بانکی و بدون آنکه تماسی با دوست خود داشته باشم، مبلغ فوق را به شماره کارت ارسال شده واریز کردم اما بعد متوجه شدم که از بنده کلاهبرداری شده است. 

با آغاز اقدامات ویژه پلیسی، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار به نام “سعید . ر” (40 ساله) شدند که در بررسی سوابق سعید مشخص شد وی دارای سوابق متعدد کیفری به اتهام کلاهبرداری به همین شیوه و شگرد و تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی است.

کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران در ادامه رسیدگی به پرونده، با شناسایی مخفیگاه متهم در نسیم شهر، با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و در مورخ پنجم آذرماه 1397 طی یک عملیات غافلگیرانه “سعید . ر” را دستگیر کردند. 

متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتاً به بیش از ده‌ها فقره کلاهبرداری به این شیوه و شگرد اعتراف کرده که با انجام اقدامات ویژه پلیسی تاکنون تعداد 15 نفر از مالباختگان شناسایی شدند که در تحقیقات به عمل آمده از این تعداد مالباخته مشخص شد که متهم بیش از 100 میلیون تومان از آنها کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر متهم با قرار قانونی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد و تحقیقات پلیسی برای شناسایی دیگر مالباختگان در دستور کار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

وی از شهروندان خواست پیش از انجام هرگونه تراکنش مالی، پس از احراز هویت صاحب حساب بانکی مقصد، نسبت به انجام تراکنش مالی خود اقدام کنند. 

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا