انتظامی

کلاهبرداری به بهانه خرید برنج برای تالار عروسی

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، اظهار کرد: سوم مهرماه سال جاری پرونده ای مبنی برکلاهبرداری به دادخواهی شخصی ۴۵ ساله از کلانتری ۱۲۲ دربند برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارسال شد.

وی عنوان کرد: شاکی با حضور در پایگاه یکم اظهار کرد اهل آمل هستم و در کار توزیع و فروش برنج شمال می باشم. اول مهرماه شخصی به نام محسن با تلفن همراهم تماس گرفت و خود را مالک یک تالار عروسی معرفی و اعلام کرد برای تالارش واقع در لواسان نیاز به بیست تن برنج دارد. وی از من خواست برای نمونه ۲ تن برنج به آدرسی که اعلام می کند، بفرستم. من نیز به همراه پدرم مقدار ۲ تن و ۶۰۰ کیلو برنج را با کرایه کردن خودروی نیسان به همراه راننده به آدرس وی بردم. 

این مقام انتظامی گفت: شاکی ادامه داد، در آدرس اعلامی شخصی که مدعی بود کارگر محسن است منتظر ما بود و به محض حضور ما در محل با ریموتی که در دست داشت، درب ورودی ساختمان را باز و با کمک وی بار نیسان را تخلیه کردیم، پس از تخلیه بار در مورد دریافت پول برنج با محسن تماس گرفتم. وی برای واریز مبلغ درخواست شماره شبا کرد. با توجه به اینکه فاقد شماره شبا بودم بلافاصله به همراه پدرم به بانک شعبه میدان قدس رفته و پس از گرفتن شماره شبا آن را به محسن پیامک کردم. بلافاصله مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حسابم واریز شد و مقرر شد مبلغ ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دیگر به حسابم واریز کند. بعد از چند دقیقه از طریق واتساپ تصویری از سوی محسن دریافت کردم و که اعلام کرد که مبلغ مذکور را به حسابم ساتنا شده است. 

برای اطمینان از ساتناشدن به همراه کارگر محسن به بانک شعبه پل رومی مراجعه کردم. پس از مراجعه به بانک رئیس آن اعلام داشت برای اطمینان با محسن تماس و شماره کارت آنها را اخذ کنید تا با بررسی مشخص شود که از حساب آنها پولی کسر شده است یا نه، به محسن تماس گرفتم ولی ایشان با بهانه تراشی گفت کارتم در منزل جا مانده و تا یک ساعت دیگر شماره کارت را اعلام می کنم. همچنین پول تا ساعت ۱۶:۰۰ به حساب شما واریز خواهد شد و از من خواست تا به همراه کارگرش به سمت چهار راه سیروس حرکت کنیم. هنگام حرکت به سمت چهارراه سیروس دربین راه کارگر وی بیان داشت برای برداشتن شارژر خود بایستی به منزل مراجعه کند که در خیابان اجاره دار پیاده شده و دیگر خبری از وی نشد که متعاقب آن محسن طی تماس تلفنی اعلام داشت برای کارگرش کاری پیش آمده وخودت به چهارراه سیروس مراجعه کن که وقتی به آنجا رسیدم دیگر به تلفن ها پاسخ ندادند و من نیز به آدرس محل تخلیه برنج ها بازگشته و متوجه شدم که برنج ها را مجددا بار زده و از آنجا برده اند.

دستخال در ادامه گفت: با اظهارات شاکی شناسایی کارآگاهان موفق شدند محسن را شناسایی و با هماهنگی بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه یک تهران وی در دهم آذرماه در مخفیگاهش در محدوده جنوب شرق تهران دستگیر و به پایگاه یکم منتقل شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه محسن علاوه بر جرم ارتکابی به چند فقره کلاهبرداری دیگر به همین شیوه در شهرستان نور اقرار کرد، گفت: کارآگاهان اقدامات شبانه روزی همدست وی را در هجدهم آذرماه در منطقه نیاوران دستگیر کردند. 

دستخال گفت: با اعتراف متهمان برنج های کلاهبرداری شده در محل سکونت آنها کشف و با دستور قضائی به مال باخته تحویل داده شد و هر ۲متهم با صدور قرار روانه زندان شدند.      

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا