* گروه‌های مردم نهاد نقش و جایگاه مهمی در یکپارچگی کشور دارند - اجتماعی نیوز
قضایی و حقوقی

گروه‌های مردم نهاد نقش و جایگاه مهمی در یکپارچگی کشور دارند

تصویر بنربه گزارش خبرنگار مهر، خداکرم رحیمی بهمنیاری ظهر امروز در جلسه صلح و سازش در مصلای نماز جمعه اندیمشک عنوان کرد: ترویج فرهنگ صلح و سازش و توجه به جایگاه ریش‌سفیدان و معتمدان در جامعه در وحدت‌افزایی جامعه نقش مهم و بسزایی دارد.

وی نهادهای مردمی را سرمایه اجتماعی کشور دانست و افزود: معتمدین و نهادهای مردمی در حصول نتیجه و ایجاد صلح و سازش در جامعه نقش مهم ایفا کرده و بار بزرگی از روی دوش دستگاه قضایی برمی‌دارند.

رئیس دادگستری اندیمشک با بیان اینکه فعالیت گروه‌های مردم نهاد در کشور در وحدت و یک‌پارچگی کشور داری جایگاه و نقش مهم هستند، گفت: نهادهای مردمی و شوراهای حل اختلاف رضایت ۷۵ درصدی شهروندان در کشور را کسب کردند.

وی با اشاره به هفتمین سالگرد سید امین سهرابی (موسوی) افزود: در هفتمین سالگرد ایشان ولی دم از گناه قاتل گذشت و درس بزرگی در زمینه ایثار و گذشت به جامعه نمایان ساخت.

بهمنیاری اظهار کرد: خانواده سادات موسوی از حکم قطعی قصاص قاتل فرزند خویش گذشته کرده و در راه ترویج فرهنگ الفت و گذشت در جامعه درس بزرگی به همگان دادند.

وی گفت: در این عمر و زندگی مجدد باید از این فرصت مجدد زندگی از پروردگار تشکر و راه جبران اشتباهات را پیش گرفت و سپاس این نعمت را با انجام اقدامات شایسته به‌جای آورد.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا