دسته‌بندی نشده

گزارش دولت از اقدامات انجام‌شده جهت امداد،اسکان موقت و بازسازی واحدهای زلزله‌زده استان کرمانشاه

تصویر بنردر سالروز زلزله سنگین و تلخ کرمانشاه، جلسه عصر یکشنبه(۲۰ آبان) هیأت وزیران به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و با حضور استاندار کرمانشاه، رئیس بنیاد مسکن، رئیس جمعیت و مدیرعامل صندوق توسعه ملی تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری همسو، در این جلسه هیات دولت، احداث و تعمیر واحدهای مسکونی تخریب‌شده، بازسازی واحدهای اقتصادی شامل واحدهای کشاورزی و دامی و صنایع، بازسازی فضاهای آموزشی، اماکن مذهبی، فضاهای بهداشتی و درمانی و همچنین نحوه تخصیص اعتبارات مصوب و هزینه‌کرد آن، اعطاء و امهال تسهیلات بانکی و بخشودگی بدهی مالیاتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بر اساس گزارش دستگاه‌های مسئول، به‌منظور اسکان موقت زلزله‌زدگان مجموعاً ۱۸۸۰۰ کانکس توزیع شد که ۱۳۷۴۲ کانکس با استفاده از اعتبارات دولتی و ۵۰۵۸ کانکس از طریق کمک‌های مردمی تحویل مردم آسیب‌دیده شده است.
تا پایان امروز (یکشنبه، ۲۰ آبان)، در مجموع ۷۱۳۷۵ واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه بازسازی (احداث و تعمیر) شده که از این تعداد ۵۳۸۰۲ واحد تعمیری و ۱۷۵۷۳ واحد احداثی به بهره‌برداری رسیده است.
طبق برآورد صورت‌گرفته، در بخش کشاورزی و دامی تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و حدود ۴۰ میلیارد تومان بلاعوض پرداخت و همچنین ۴۰۰۰ تن علوفه در بین دامداران و کشاورزان به‌صورت رایگان و چادر، کانکس، علوفه و اقلام مصرفی نیز بین عشایر توزیع شده است.
همچنین تا امروز (یکشنبه، ۲۰ آبان)، تعداد ۸۷۵۰ واحد احداثی و تعمیری دامی و کشاورزی و ۱۵۷ مزرعه پرورش ماهی به‌طور کامل بازسازی و تحویل شده و مابقی نیز در دست اقدام است.
اختصاص مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح‌های توجیهی جهت معرفی به بانک‌ها و بازسازی کامل و تحویل تعداد ۴۷۰۸ واحد صنفی و صنعتی بازسازی، اتمام مابقی تا خرداد سال آینده، بازسازی فضاهای آموزشی و بهداشتی و درمانی و اماکن مذهبی آسیب‌دیده در زلزله کرمانشاه، از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص است.
در مجموع در یک‌سال اخیر بیش از ۸۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات، ۱۵۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض، ۶۹۵ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی و ۱۶ میلیارد تومان اعتبارات هزینه‌ای اختصاص یافته است.
در این جلسه هیات وزیران، همچنین با تصویب دولت، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داده شد نسبت به انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت پروتکل اصلاحی موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به‌منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه اقدام کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا