* گزارش عملکرد شهرداری تهران در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی - اجتماعی نیوز
شهری

گزارش عملکرد شهرداری تهران در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی

تصویر بنررئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران گزارش عملکرد شهرداری تهران در پوشش مراسم تشییع پیکر سپهبد قاسم سلیمانی را تشریح کرد.

غلامحسین محمدی در گفت وگو با ایسنا،  در تشریح تمهیدات شهرداری تهران برای پوشش مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی گفت: متروی تهران در آیین تشییع پیکر سردار آسمانی میزبان ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار نفر بود. 

وی با بیان اینکه روز گذشته همزمان با برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار سپهبد سلیمانی و همرزمانش از ابتدای صبح به صورت رایگان تا پایان مراسم در تمام خطوط یک، دو، سه، چهار، پنج، شش و هفت، متروی تهران و حومه خدمت رسانی کرد، گفت: با توجه به حضور بی نظیر شهروندان و بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده از ابتدای صبح روز دوشنبه فاصله حرکت قطارها در خط چهار متروی تهران تا ۲ دقیقه کاهش یافت تا جابجایی مسافران تسهیل شود.

محمدی با بیان اینکه خدمت رسانی شرکت واحد اتوبوسرانی به شهروندان در روز تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از ساعت ٧ صبح و مطابق روال نمازجمعه و به صورت رایگان صورت گرفت و در انتهای مراسم تشییع خدمات رسانی اتوبوس های شرکت واحد از میدان آزادی به مبادی اولیه نیز انجام شد، گفت: سازمان مدیریت پسماند برحسب وظیفه به پاکسازی و جمع آوری پسماند پیش و پس از مراسم اقدام کرد. بر همین اساس حدفاصل میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی به ۴ پهنه تقسیم بندی شد و در فاز اول ۱۰۰۰ نیروی خدماتی به همراه ٢۵٠ خودرو در طول مسیر مستقر شدند. با توجه به حضور بی نظیر شهروندان تهرانی در این مراسم ظرفیت نیروهای مستقر به هزار و ۶۰۰ نفر و ٣۵٠ خودرو افزایش یافت.

وی ادامه داد: برآوردها نشان می دهد حدود هفت میلیون نفر در این مراسم شرکت کردند و با توجه به حجم کار بالای نیروهای خدمات شهری، در بازه ای به صورت همزمان و در ادامه پس از پایان مراسم کار پاکسازی مسیر تشییع را آغاز کردند و با تلاش نیروهای خدمات شهری کار پاکسازی و نظافت مسیر  از میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی  ساعت ١٩ به پایان رسید. همچنین ۵۶۰ نیروی شهربان از ساعت ۴ صبح روز دوشنبه در مسیرهای تشییع پیکر این شهید والامقام با ۱۵۰ دستگاه خودرو و ۶۰ دستگاه موتورسیکلت برای حفظ انضباط شهری این مراسم مستقر شدند.

محمدی با بیان اینکه از ساعت ۶ صبح روز دوشنبه ، ۱۸۰ نفر آتش نشان تهرانی در ۶۰ نقطه به همراه ۳۸ دستگاه خودروی سنگین، ۷ دستگاه خودروی سبک و ۳۰ دستگاه موتورسیکلت در محدوده اعلام شده، مستقر شدند و تا پایان مراسم و عادی شدن تردد، این استقرارها ادامه داشت. گفت:  همچنین بیش از ۳۰ هزار مترمربع فضای تبلیغاتی شهر به اکران ویژه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اختصاص داده شد و ۱۰۰ درصد مجموع سازه‌های عرشه، بیلبورد و پرتابل فرهنگی به این موضوع اختصاص یافت و قریب به ۱۵۰۰ سازه با بیش از ۳۰ هزار مترمربع فضا در سطح شهر تهران میزبان این اکران است، در کنار این اتفاق  همچنین پرچم‌های سیاه به اهتزاز در آمده و ریسه های مشکی در سطح شهر تهران نصب شده اند که در طراحی‌ها علاوه بر شهادت حاج قاسم سلیمانی، شهادت شهیدان ابو مهدی المهندس مجاهد بزرگ جهان اسلام، وحید زمانی نیا، شهروز مظفرنیا، ‌هادی طارمی‌ و حسین پورجعفری نیز مورد توجه قرار گرفته است. 

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هفده =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا