* یک هفته بدون پلاستیک در مرکز شهر - اجتماعی نیوز
محیط زیست

یک هفته بدون پلاستیک در مرکز شهر

تصویر بنرشهردار منطقه ۱۱ گفت: برنامه های هفته بدون پلاستیک در میادین میوه و تره باربا هدف آگاه‌سازی شهروندان در رابطه با مخاطرات استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و مصارف جایگزین آن هادر حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، نصراله آبادیان با اشاره به نهادینه سازی الگوهای فرهنگی در زمینه کاهش استفاده از کیسه‌های پلاستیکی در بین شهروندان گفت: برنامه‌های هفته بدون پلاستیک با همکاری و مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و معاونت خدمات شهری و محیط زیست با هدف تقویت احساس مسئولیت پذیری اجتماعی شهروندان نسبت به محیط زیست محل زندگی خود، آموزش و آگاهی بخشی به شهروندان همچنین تغییر رفتار شهروندی در مصرف و جایگزین کیسه‌های پارچه ایی  به جای کیسه های پلاستیکی در محلات در حال پیگیری و اجراست.

آبادیان در تشریح برنامه‌های انجام شده با توجه به استمرار در آموزش‌های شهروندی افزود: استفاده از ظرفیت و مشارکت معاونت‌ها و ادارات در اجرای برنامه‌ها موجب هم افزایی و غنی شدن محتوای فعالیت‌ها می شود و آموزش بایستی به صورت مستمر و در بازه‌های زمانی اتفاق بیافتد که در این برنامه استقرار میز آموزش چهره به چهره در میادین میوه تره بار نواب، جمالزاده و قلمستان در هفته بدون پلاستیک به منظور ایجاد تلنگر در افکار شهروندان و ترغیب آنان در جهت استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای برای استفاده بیشتر شهروندان از این کیسه‌ها بر پا شد. همچنین برگزاری وبینار آموزشی و کارگاه آموزشی برای عموم شهروندان و دانش آموزان در حال برگزاری می‌باشد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت آموزش چهره به چهره در تغییر رفتار شهروندی در بین شهروندان، بیان کرد: آموزش چهره به چهره به دلیل ارتباط مستقیم آموزشگر با شهروند و پاسخ به سوالات احتمالی شهروندان تاثیر به سزایی در تغییر رفتار شهروندی دارد که با نحوه برخورد آموزشگر و ایجاد اعتماد در شهروندان می‌توان به درک متقابل و تغییر رفتار شهروندی دست یافت.

بر اساس گزارش سایت شهر، به گفته شهردار منطقه ۱۱ ،همچنان آموزش چهره به چهره در سطح منطقه با موضوعات محیط زیست و پسماند ادامه دارد.  

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا