محیط زیست

۱۰ پرونده برای واحدهای آلاینده در استان سمنان مفتوح است

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز امیر عبدوس ظهر سه شنبه در جلسه کمیسیون ماده ۱۱ هوای پاک استان سمنان به میزبانی سالن غدیر استانداری ضمن بیان اینکه برخورد با واحدهای آلاینده هوا در دستور کار محیط‌زیست است، ابراز کرد: ۱۰ پرونده واحدهای آلاینده در استان مفتوح است.

وی افزود: آلایندگی‌های واحدهای صنعتی و تولیدی در مناطق مختلف استان سمنان در کمیسیون ماده ۱۱ هوای پاک موردبررسی، بحث و تبادل‌نظر قرارگرفته است و هم‌اکنون شاهد پیگیری حداقل ۱۰ پرونده هستیم که غالباً در شاهرود، گرمسار و آرادان هستند.

مدیرکل محیط‌زیست استان سمنان ضمن بیان اینکه واحدهایی که آلاینده محسوب شوند قاعدتاً با جریمه‌ها و افزایش مالیات‌های سنگین روبرو می‌شوند، گفت: عزم جدی در مجموعه محیط‌زیست برای مقابله با آلایندگی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی وجود دارد.

ضرورت کاهش آلاینده‌ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان نیز در این نشست، گفت: در کنار مسئله بررسی و پایش آلایندگی واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی سراسر استان می‌بایست به تقویت و حمایت از صنعت نیز توجه جدی داشت.

حشمت‌الله عسگری افزود: موافقت احداث و بهره‌برداری از واحدهای تولیدی و صنعتی می بایست با در نظر گرفتن موارد زیست‌محیطی همراه شود تا شاهد کاهش آلاینده‌ها باشیم.

به گزارش خبرگزاری همسو نیوز در این نشست گزارشی از وضعیت صنایع آلاینده استان سمنان و همچنین در هفته جاری که مدارس غرب استان را تعطیل کرد، ارائه شد.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا