آموزش و پرورش

۱۶ هزار کلاس درس خیرساز تکمیل می‌شود/ ساخت ۱۴ مدرسه اوتیسم

تصویر بنربه گزارش خبرنگار مهر، ناصر قفلی بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه همایش اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های مازندران در آمل با اشاره به وجود ۴۰ هزار کلاس درس نیمه تمام در کشور افزود: از این شمار ۱۶ هزار کلاس درس توسط خیرین و ۲۴ هزار کلاس درس دیگر نیز توسط دولت در حال ساخت است.

وی از تأمین اعتبار ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دولت برای کمک و تکمیل ۱۶ هزار کلاس نیمه کاره خیرساز تا یک سال آینده خبر داد.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور اضافه کرد که برای تکمیل ۲۴ هزار کلاس درس نیمه‌کاره دولتی در حال ساخت به حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که دولت باید سازوکارهای تأمین این اعتبار را برای تسریع ساخت آنها فراهم کند.

قفلی، ادامه داد، در کنار تأمین و چگونگی اعتبار پیش بینی شده، لازم است خیرین نیز مانند همیشه وارد عمل شده و برای اتمام آنها فعالیت کنند.

ساخت ۱۴ مدرسه برای بیماران اوتیسم

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور همچنین از ساخت ۱۴ مدرسه خاص برای بیماران اوتیسم در ۱۴ استان کشور با حمایت خیران زیرپوشش این مجمع خبر داد و اضافه کرد، این درخواست جدی خانواده‌های بیماران اوتیسم بوده و آنها به داشتن این مدارس نیاز دارند و امیدوارم به سرعت برای آن تسریع خواهد شد.

قفلی افزود: اینکه در کار خیر پیشرو باشیم خیلی خوب است و به همین منظور باید درباره کار خیر صحبت کرد و آن را اشاعه داد تا دیگران برای انجام آن نیز تشویق شوند.

آمادگی رسانه ملی برای کمک به مجمع خیران مدرسه‌ساز

قائم مقام صداوسیمای مرکز مازندران هم در این هم اندیشی از آمادگی رسانه استانی در کنار مجمع خیران مدرسه ساز برای تشویق و عمومی کردن کارهای خیر و عام‌المنفعه برای ساخت واحدهای آموزشی شد.

تقی صمدی افزود: انتظار است که مجمع خیران مدرسه‌ساز استان در کنار ساخت وسازهای مدرسه‌ای، مجمع خیران فرهنگ ساز را هم در کنار خود ایجاد وبا فعالیت همسو بتواند در کنار ساخت و سازها در ایجاد فرهنگ‌های ارزشی در جامعه نیز نقش آفرینی شود.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا