قضایی و حقوقی

۲۴۷ نفر زندانی جرائم غیر عمد مشمول کمک برای آزادی هستند

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز جواد غفاریان طوسی ظهر یکشنبه در نشست خبری گلریزان ماه رمضان در سالن جلسات زندان مرکزی اظهار کرد: اکنون در زندان‌های ، حدود ۵۸۸ نفر جرائم غیرعمد داریم که ۲۴۷ نفر مشمول کمک هستند.

مدیرعامل خراسان‌رضوی بیان کرد: یکی از حساس‌ترین کارهای ما تشکیل پرونده و تحقیقاتی است که توسط خدام امام رضا(ع)، سفیران صلح و سازش ضامن آهو و همچنین مددکاران انجام می‌گیرد.

وی بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های کرونایی در دو سال گذشته، ظرفیت‌های جدیدی از جمله فضای مجازی، هیئت‌های مذهبی، تشکل‌های صنفی و اتاق اصناف مشهد، ایجاد شد تا در دل اتحادیه‌ها جشن گلریزان مستقلی را داشته باشیم.

غفاریان طوسی افزود: هدف‌گذاری ما این است که حداقل ۸۸ نفر را در ماه مبارک رمضان آزاد کنیم و زندانی بدهکار زیر ۱۰۰میلیون غیرعمد در استان نداشته باشیم ضمن اینکه هر سهم برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد، هشت‌هزار تومان به‌نیت امام رضا(ع) است.

مدیرعامل ستاد دیه خراسان رضوی گفت: سال گذشته برای آزادسازی ۴۳۳ نفر (۴۲۱ مرد و ۱۲ زن) پول پرداخت کرده‌ایم که برخی دارای چندین پرونده بودند، همچنین ۱۱۰ نفر دیگر با مشاوره و صلح و سازش آزاد شدند.

وی اظهار کرد: میزان بدهکاری این ۵۴۳ نفر، بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان بوده است. جرائم این افراد اعم از تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی، ایراد صدمه بدنی غیرعمد و محکومین مالی شامل اقساط معوقه مهریه و نفقه بوده است.

غفاریان طوسی در ادامه گفت: خیّرین افتخاری، خدام امام رضا(ع)، شعب صلح و سازش سفیران ضامن آهو و همچنین مددکاران ما در زندان‌ها توانستند بیش از ۴۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان گذشت از شاکی بگیرند.

مدیرعامل ستاد دیه خراسان رضوی اظهار کرد: در سال ۹۹، ۱۶ میلیارد مجموع پرداختی‌های ما بوده است که ۸ میلیارد توسط خیرین و ۸ میلیارد توسط ستاد دیه کشور پرداخت شده است اما در سال ۱۴۰۰ مجموعاً ۲۵ میلیارد تومان پرداختی داشتیم که ۲۱ میلیارد تومان توسط خیرین استان و حدود ۴ میلیارد تومان را نیز ستاد دیه کشور تأمین کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در دوره شیوع ویروس کرونا، مردم بسیاری از امورات خیریه خود را به‌سمت جرائم غیرعمد آوردند، گفت: این مسئله سبب افزایش مشارکت‌های مردمی در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد شده است و امیدواریم در سال آینده شاهد توانمندسازی مددجویان با ایجاد اشتغال این افراد پس‌ از آزادی توسط خیرین باشیم‌.

غفاریان طوسی گفت: با تلاش دستگاه قضائی در پذیرش تقسیط بدهی، بیش از ۴۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بدهکاری زندانیان قسط‌بندی و توسط مراجع قضائی پذیرفته شده است.

مدیرعامل ستاد دیه خراسان رضوی اظهار کرد: همچنین بیش از ۲۱ میلیارد تومان پرداختی بلاعوض از سوی خیرین داشته‌ایم.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا