قضایی و حقوقی

۲۶ هزار پرونده در دستگاه قضایی خوزستان مختومه شد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز بعد از ظهر امروز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه تاکید کرد: برخورد کریمانه با مردم و رعایت کرامت همه مراجعه کنندگان به دادگاه‌ها و مراکز قضائی از جمله برنامه‌های دستگاه قضائی است.

وی افزود: در سال گذشته ۲۶ هزار پرونده وارد سیستم قضائی استان شد که به همین میزان پس از رسیدگی مختومه اعلام شدند که در موضوعات مختلفی از جمله قاچاق کالا، بهداشت و ارز بوده‌اند.

رئیس کل با اشاره به اینکه در سال گذشته دو هزار و ۱۲۵ اموال تملیکی تعیین تکلیف شدند، تصریح کرد: در همین مدت نیز برای دو هزار و ۳۵۰ هکتار اراضی میراث و ۹۵ درصد از اراضی ملی و دولتی سند مالکیت صادر شد.

دهقانی از بررسی سه هزار و ۱۰۰ شکایت توسط سازمان بازرسی استان خبر داد و بیان کرد: از مجموع ۷۴۲ معامله دستگاه دولتی و مؤسسات عمومی که بازرسی شدند، ۲۵۹ فقره معامله با تذکر اصلاح و در برخی موارد مزایده لغو و مناقصه تمدید شده است.

رئیس کل دادگستری خوزستان بیان کرد: پس از بررسی‌های سازمان بازرسی استان ۳۰۵ نفر به علت محکوم شدند.

وی بر استفاده از فناوری‌ها نوین برای کاهش میزان مدت دادرسی و افزایش خدمات به شهروندان در دستگاه قضائی استان تاکید کرد و افزود: در راستای حمایت از تولید، اشتغال و شرکت‌های دانش بنیان در ستاد اقتصاد مقاومتی خوزستان برای رفع موانع تولید و مشکلات آنها اقدام خواهیم کرد.

دهقانی همچنین از رشد بیش از ۲۹ درصدی استفاده از پایبند الکترونیکی در استان خبر داد و اظهار کرد: با تلاش‌های سازمان بازرسی استان از فروش و انتقال ۹۷ قطعه زمین به ارزش بیش از ۹۰ میلیارد تومان جلوگیری شد.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا