آموزش و پرورش

۲ هزار کلاس درس تا پایان سال در کشور به بهره‌برداری می‌رسد

تصویر بنرسید محمد بطحایی در گفت و گو  با خبرنگار مهر نقش خیرین در توسعه آموزش و پرورش به ویژه در زمینه تخصیص تجهیزات آموزشی به این نهاد را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: نقش خیرین به اندازه ای در آموزش و پرورش پررنگ بوده است که در سال جاری ۵۰ درصد از کلاس های به بهره برداری رسیده کشور توسط خیرین ساخته شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وی با اینکه  هشت هزار کلاس درسی در سال جاری به بهره برداری رسیده است، افزود: با مشارکت چشمگیر خیران در این زمینه حدود چهار هزار کلاس در کشور ساخته و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت که این مهم نشان دهنده نقش موثر خیران در آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش از بهره برداری دو هزار کلاس در کشور تا پایان سال خبر داد و تصریح کرد: مشارکت خیران در کلاس های در حال ساخت نیز ۵۰ درصد بوده و بر همین اساس از این تعداد کلاس در حدود هزار کلاس توسط خیران آماده بهره برداری و در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد.

راه اندازی طرح خواهرخواندگی در وزارت آموزش و پرورش

وی از راه اندازی طرح خواهرخواندگی در وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: در این طرح، هر خیر هزینه های جاری و تجهیزاتی یکی از مدارس مناطق محروم را متقبل می شود که با وجود استقبال خوب از این طرح اما باز هم نسبت به ساخت و ساز مدارس، افراد کمتری در این طرح مشارکت داشتند.

وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر نیاز واحد آموزشی در منطقه لتحر کاشان افزود: با بررسی شرایط حاکم ساخت مدرسه در این منطقه بیش از پیش احساس می شود و امید است با انجام امور قانونی و کارشناسی شاهد ساخت مدرسه در منطقه لتحر کاشان باشیم.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا