محیط زیست

۵۱ واحد آلاینده و غیرمجاز در پاکدشت جمع آوری شد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، محمودرضا سعیدپور، گفت: پایش مراکز خدماتی و صنعتی یکی از ماموریت های اصلی محیط زیست است که به صورت مستمر برای بررسی وضعیت محیط زیستی و جلوگیری از آلایندگی و تخلفات احتمالی این واحدها انجام می شود.

وی با بیان اینکه کنترل و نظارت بر واحدهای تولیدی و خدماتی براساس گشت های شبانه روزی انجام  می شود، افزود: برای واحدهایی که الزامات محیط زیستی را رعایت نکنند، اخطاریه صادر و در صورت عدم اقدام مثبت از سوی متصدیان اینگونه واحدها، موضوع از طریق دستگاه قضایی تحت پیگیری حقوقی قرار می گیرد.

سعیدپور با تاکید بر اهمیت حفظ منابع محیط زیست از تأثیرات مخرب آلودگی ها، اظهار داشت: طی هفت ماه اول سال جاری علاوه بر شناسایی ۸۱ واحد جدید، بیش از ۹۷۰ مورد پایش محیط زیستی توسط کارشناسان این اداره در حوزه استحفاظی شهرستان صورت پذیرفت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت ادامه داد: همچنین در این مدت برای ۴۴۱ واحد اخطاریه محیط زیستی صادر و ابلاغ شده و ۵۱ واحد آلاینده و غیرمجاز از سطح شهر و روستاها جمع آوری شده است. 

وی تصریح کرد: ۲۲۹ مورد پاسخگویی به استعلام های واصله از ارگانهای مختلف،۱۲۰ مورد پیگیری حقوقی تخلفات محیط زیستی و ۱۹ مورد پلمب واحدهای  آلاینده از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه محیط زیست شهرستان پاکدشت بوده است.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا