محیط زیست

آلودگی‌های محیط‌ زیست تضییع حقوق عامه است

تصویر بنرایسنا/ مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان گفت: تخریب و آلودگی‌های محیط‌زیست تضییع حقوق عامه است.

علی سالاروند در مراسم تجلیل از دادستان عمومی و انقلاب مرکز لرستان، معاونین و قضات ی و فعال دادگستری استان، با تشکر از زحمات به جهت حمایت همه‌جانبه از مجموعه محیط‌ زیست، خواستار تداوم این حمایت‌ها جهت پیشبرد هر چه بهتر اهداف این اداره‌کل به‌منظور حراست و حفاظت از محیط‌ زیست شد.

وی با اشاره به این موضوع که نیروهای یگان حفاظت محیط‌ زیست در زمره ضابطین خاص قضایی قرار می‌گیرند، تعامل و همکاری با دستگاه قضایی را عامل تسریع و تسهیل در انجام مأموریت‌های یگان حفاظت محیط‌زیست دانست.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان با اشاره به گستردگی وظایف اداره‌کل محیط‌زیست استان در دو حوزه محیط‌زیست طبیعی و انسانی خاطرنشان کرد: حدود ۳۲۰ هزار هکتار از مساحت استان در حوزه مدیریت مستقیم این اداره‌کل قرار دارد که محیط‌بانان پر تلاش به‌صورت شبانه‌روزی در جهت حفاظت و صیانت از این عرصه‌ها از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

سالاروند اضافه کرد: بدون شک برای حفاظت از عرصه‌های تحت مدیریت اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان که جز انفال و بیت‌المال محسوب می‌شوند و همچنین برای حفاظت از حیات‌وحش استان که عمدتاً در مناطق تحت مدیریت اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان قرار دارند، دستگاه قضا نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری دارد.

وی دیگر وظایف اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان جلوگیری از تهدید علیه بهداشت عمومی به‌واسطه جلوگیری و کنترل انواع آلودگی‌های محیط‌زیست اعم از آلودگی‌های آب، خاک، هوا و … دانست و حفظ حقوق عامه در این زمینه را به همکاری غیرقابل‌اجتناب دستگاه قضایی با محوریت دادستانی محترم، وابسته دانست.

داریوش شاهون وند دادستان عمومی و انقلاب مرکز لرستان نیز در این مراسم ضمن تمجید از فعالیت‌های گسترده و تحول ایجاد شده در محیط‌زیست استان، حمایت از فعالیت‌های قانونی محیط‌زیست را وظیفه دستگاه قضا دانست و گفت: تلاش‌ها و فعالیت‌ها باید به سمت پیشگیری از جرائم زیست‌محیطی پیش برود.

وی اظهار کرد: حفاظت از محیط‌زیست کشور اهمیت ویژه‌ای دارد و باید تمام توان خود را در راستای حفظ این میراث گران‌بها به‌کارگیریم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز لرستان تخریب و آلودگی‌های محیط‌زیست را به‌عنوان تضییع حقوق عامه عنوان کرد و افزود: دستگاه قضا تمام توان خود را در جهت کمک به کاهش جرائم زیست‌محیطی و جلوگیری از هرگونه آسیب به محیط‌زیست، به کار خواهد گرفت.

شاهون‌وند با اشاره به اهمیت بحث آموزش، تصریح کرد: افزایش آگاهی و فرهنگ‌سازی در حوزه محیط‌زیست می‌تواند نقش مؤثری در کاهش تخلفات و آسیب‌ها در این حوزه داشته باشد.

گفتنی است، در این مراسم علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان با اهدای لوح تقدیر از زحمات و تلاش‌های دادستان مرکز استان، معاونین و چند نفر از قضات شهرستان خرم‌آباد به نیابت از کلیه قضات استان که تلاش‌های قابل‌توجهی در حفاظت از محیط‌زیست داشته‌اند، تجلیل کرد.

همچنین به پاس همراهی و همکاری دستگاه محترم قضایی لرستان جهت نیل به اهداف محیط‌زیستی، اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان از تمام قضات استان که در این زمینه با این اداره‌کل همکاری داشته‌اند، به نیابت از مدیرکل و با گسیل رؤسای ادارات تابعه حفاظت محیط‌زیست استان، تقدیر و تجلیل به عمل خواهد آورد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا