محیط زیست

آلودگی هوای۴ کلانشهر/ خیزش گرد و خاک در شرق کشور

تصویر بنررئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از کاهش کیفیت‌ هوا در چهارکلانشهر، وزش باد و در نواحی شرق و جنوب شرق کشور و کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی طی ۲۴ ساعت آینده در شرق اردبیل، گیلان و شمال ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد. 

وی افزود: در سایر مناطق کشور طی سه روز آینده جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی ، کرج، اراک و اصفهان پیش‌بینی می‌شود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه اظهار کرد: طی دوشنبه و سه شنبه (۲۳ و ۲۴ اسفندماه) در نواحی شرق و جنوب شرق کشور وزش باد و خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود و در نواحی شمال شرق و شرق کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود. 

وی ادامه داد: جمعه (۲۷ اسفندماه) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور و برف در کل نوار غربی و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود. 

به گفته ضیاییان شنبه (۲۸ اسفندماه) ضمن تقویت سامانه بارشی در دامنه‌های زاگرس، بارش در مناطق ذکر شده ادامه خواهد داشت و طی بعد از ظهر چهارشنبه و روز پنجشنبه در اردبیل و غرب سواحل دریای خزر وزش باد جنوبی و افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۴ اسفندماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۱ و برای روز  چهارشنبه (۲۵ اسفندماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ اسفند ماه) بندرعباس با دمای ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۸- و ۴- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا