دسته‌بندی نشده

اتمام عملیات عمرانی احداث و تجهیز مرکز محله «خاتون»- اخبار اجتماعی – –

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ کاوه حاجی علی‌اکبری از اتمام عملیات عمرانی احداث و تجهیز مرکز محله خاتون واقع در منطقه 15 خبر داد و اظهار کرد: رویکرد شهرداری در نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری، صرفاً معطوف به موضوع مسکن نیست، بلکه در این چارچوب، کل محیط زندگی در محدوده‌ها و محلات هدف مورد توجه است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران متذکر شد: مسکن در برنامه‌های نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری به عنوان یکی از عناصر محیط زندگی ساکنان محلات مورد توجه قرار دارد و در کنار این مقوله، سایر بخش‌ها و اجزای محیط زندگی نیز باید ارتقاء پیدا کنند.

به گفته علی اکبری، ارتقاء شرایط محیط زندگی و زنده سازی فضاهای شهری از طریق ایجاد مراکز محله، مورد توجه سازمان نوسازی قرار دارد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به تملک‌های پراکنده به دلیل مداخلات گذشته نوسازی در منطقه 15، خاطرنشان کرد: اراضی رها شده در محله اتابک به ویژه اراضی که هم جوار خانه‌های مسکونی هستند، به مکان‌های بی دفاع و ناامنی تبدیل شده‌اند و مشکلاتی را برای ساکنان محله ایجاد کرده‌اند.

علی اکبری از ساماندهی بخشی از این اراضی با اجرای طرح مرکز محله خاتون در انتهای کوچه احمدوند در تقاطع با کوچه درستی خبر داد و گفت: این فضا به عنوان یکی از پروژه‌های بهسازی محیطی سازمان نوسازی با عرصه مداخله 400مترمربع و با هدف ایجاد مرکز ارتقای مهارت‌های فرهنگی و اجتماعی، دارای محوطه و فضای سبز بوده و استفاده از فضای پلکانی در محوطه باز مجموعه، محلی برای برگزاری همایش‌های نشاط و ورزش‌های همگانی مهیا کرده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تصریح کرد: اجراء و تجهیز مرکز محله خاتون در پایان آبان ماه تکمیل شده و آماده بهره برداری توسط ساکنین محله است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا