شهری

استقرار حسابرسان داخلی در سازمان ها و شرکت های شهرداری تهران

تصویر بنرمدیر کل امور مجامع و شهرداری تهران گفت: در راستای اصلاح نظام حسابرسی با رویکرد شفاف سازی و استقرار حسابرسی (عملیاتی) برای نخستین بار گروه های حسابرسی داخلی در سازمان ها، شرکت ها و موسسات تابعه شهرداری مستقر شدند.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، ابراهیم باقی با بیان این مطلب افزود: این اقدام در راستای اجرای فرایند روشمند حسابرسی داخلی و مطابق با استانداردها و ابزارهای نوین حسابرسی داخلی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: استقرار واحدهای حسابرسی داخلی در سازمانها، شرکت ها و موسسات تابعه برای نخستین بار است که در شهرداری تهران صورت گرفته و این اقدام در راستای ایجاد انضباط مالی و شفافیت می تواند با هدف اثر بخشی ، کارایی و تحقق اهداف سازمانی را در پی داشته باشد.

بنا براعلام روابط عمومی اداره کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران، باقی در ادامه اظهار داشت: اداره کل امور مجامع، تحقق شفافیت و انضباط مالی را در سرلوحه اقدامات خود قرار داده و استقرار حسابرسان داخلی در سازمان ها و شرکت ها و موسسات تابعه را یکی از گام های مهم در این زمینه می داند.

وی افزود: ایجاد ادبیات و فهم مشترک و وحدت رویه در حوزه حسابرسی و استانداردسازی این حوزه نیز از اهداف مهم این اداره کل می باشد که برگزاری کارگاه های آموزشی حسابرسان داخلی متناظر نیز زمینه ساز این اقدام بوده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا