انتظامی

انضباط شهری با روش سنتی جواب نمی دهد/تقویت سامانه های پلیسی

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز سردار محمد حسین حمیدی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه مشترک کمیته اجرایی کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان و شورای ترافیک خراسان جنوبی بیان کرد: مردم کشور به خصوص خراسان جنوبی مستحق خدماتی بیش از این هستند.

فرمانده پلیس راه کشور با بیان اینکه حوادث رانندگی باید به حداقل برسد چراکه زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست، افزود: اگر چه تاکنون در خراسان جنوبی اقدامات زیادی در محورها انجام شده اما کافی نیست.

سردار حمیدی خواستار تمرکز بر اقدامات کم هزینه و زودبازده شد و افزود: در آینده‌ای نزدیک در زمینه تقویت پلیس، سامانه‌ها و سیستم‌ها اقدامات تحولی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید به سمتی برویم که پیگیری‌ها از روال عادی خارج شود چراکه روال عادی پیگیری‌ها جوابگو نیست، گفت: باید در سفر مسئولان کشوری طرح‌های توجیهی با خلاصه سازی ارائه و دستور اجرایی گرفته شود.

اطلاع رسانی درستی از نواقص راه‌های خراسان جنوبی انجام نشده است

سردار حمیدی با بیان اینکه ۲۳۰ هزار کیلومتر جاده در سطح کشور وجود دارد، افزود: اگرچه خراسان جنوبی دارای مردمی قانع بوده اما در زمینه نواقص و اشکالاتی که از گذشته در محورها وجود دارد، اطلاع رسانی درستی نشده است.

فرمانده پلیس راه کشور با اشاره به حوادث درون شهری بیان کرد: نارضایتی در حوزه سرعت گیرها زیاد است اما باید شهروندان را نسبت به این امر توجیه کرد.

وی با بیان اینکه انضباط درون شهر با استفاده از روش‌های سنتی جوابگو نیست، اظهار کرد: نظارت‌های پلیس باید به صورت سیستمی انجام شود که در این زمینه استفاده از تکنولوژی‌های روز جزو بدیهیات است.

سردار حمیدی با بیان اینکه سرعتکاه و سرعت گیر برای پلیس آخرین اهرم و ابزار در کاهش حوادث درون شهری است، گفت: تقاطع هوشمند در کلان شهرها در حال انجام است و در مراکز استان‌ها باید گام‌های کلان در این راستا برداشته شود.

سردار حمیدی با بیان اینکه هوشمند سازی شهرها از سال‌های گذشته در دستور کار است، گفت: در حوزه تحولی جدید به سمت جمع کردن اقدامات کاغذی مثل قبض جریمه می‌رویم.

وی با اشاره به وقوع تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها بیان کرد: باید همزمان پروژه‌های اطراف راه‌ها هم در نظر گرفته شود تا کاهش حوادث را شاهد باشیم.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا