انتظامی

بارندگی شدید و سیلاب در روشناوند گناباد خسارت به بار آورد

تصویر بنر



ایسنا/خراسان رضوی بارش باران شدید ۱۴ میلیمتری کوچه‌های شهر روشناوند گناباد را به دریایی از آب تبدیل کرد و جاری شدن سیلاب در این شهر خسارت به بار آورد.

رئیس اداره هواشناسی گناباد در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: عصر سه‌شنبه، ۱۴ دی ماه، رگبار شدید باران و تگرگ منجر به بروز سیل در شهر روشناوند شد.

داریوش شیبانی اظهار کرد: در مدت‌زمان کمتر از یک ساعت ۱۴ میلیمتر بارندگی در شهر روشناوند به وقوع پیوست که همین موضوع باعث جاری شدن سیلاب و بروز برخی خسارات به زیرساخت‌ها، آبگرفتگی منازل مسکونی، معابر و… شد. در حال حاضر برآورد میزان خسارات ناشی از سیلاب از طریق ستاد بحران فرمانداری در حال بررسی است.

وی در ادامه از تداوم بارندگی‌ها در منطقه خبر داد و گفت: از فردا کل استان تحت تاثیر سیستم بارشی است و اوج بارش‌ها را از فردا بعد از ظهر در استان اتفاق خواهد افتاد که شهرستان گناباد را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

شیبانی با بیان اینکه بارش‌ها تا ظهر جمعه، ۱۶ دی، ادامه خواهد داشت، گفت: بارش‌ها در مناطق سردسیر به صورت برف و در مناطق مستعد به صورت تگرگ خواهد بود. همچنین از فردا پنجشنبه تا جمعه راه‌های مواصلاتی استان و گناباد مه‌آلود می‌شود.

رئیس اداره هواشناسی گناباد گفت: بیشترین مقدار بارندگی در ۴۸ ساعت اخیر در شهرستان گناباد مربوط به روستای زیرجان به میزان ۳۰ میلیمتر بوده است. مرکز شهر گناباد نیز در ۴۸ ساعت گذشته ۱۵ میلیمتر بارندگی داشته است.

شهر روشناوند از توابع بخش مرکزی گناباد است و در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی شهرستان گناباد واقع شده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا