آموزش و پرورش

بازنگری در هزینه های دولت با توجه به نوسانات بازار نفت

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز همایش تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز ملی با نام «مهر خوبان» و نکوداشت خیر مدرسه‌ساز محمدرضاحافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز با حضور محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش و شهری عصر امروز در باغ موزه هر ایرانی برگزار شد.

این در حالی است که چندی است محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، به دلیل کسالت در بیمارستان بستری است.

در این مراسم نوبخت گفت: بدون تردید امروز همه اعضای این جمع یک فضیلت واحد و آوازه خیر بودن را دارند و حضور امروز من هم در این مراسم به دلیل اهمیت حضور خیرین مدرسه ساز است. ایران جز کشورهایی است که در ساخت مدرسه نسبت به سایر کشورها در چهار دهه گذشته رشد بالایی دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: داشتن پول و ثروت به معنای آرامش روحی انسان‌ها نیست. توسعه انسانی یک شاخصه مهم در ارزیابی کشورها محسوب می‌شود؛ بدون تردید اقدام خیرین مدرسه ساز در این راستا بود تا یکی از مولفه های توسعه را در کشور رشد دهند بدون تردید اقدامی که خیرین مدرسه ساز انجام می‌دهند دقیقاً در راستای شکل دادن یکی از محورهای توسعه است و در جهت رشد و توسعه‌ای که همه جهانیان دنبال آن هستند، اقدام کرده‌اند.

نوبخت ادامه داد: موظف هستیم در جهت حفظ غرور ملی تلاش کنیم و نباید غرورمان مخدوش شود. در سه مؤلفه از جمله مؤلفه اقتصادی دچار مضیقه هستیم و دو مؤلفه دیگر یعنی سلامت و امید به زندگی هم باید بکوشیم تا از بدو تولد مورد توجه قرار بگیرد.

نوبخت با اشاره به اینکه آموزش باید کمبود بعد اقتصادی را جبران کند، گفت: از خیرین که به توسعه آموزشی کمک می‌کنند تشکر می‌کنم، به عنوان نماینده دولت و سازمان توسعه گر کمال احترام را برای خیرین دارم، امیدوارم مسیری که اکنون این گروه در آن قرار دارند، رهروان زیادی داشته باشد و دولت هم در جایگاه خودش همراهی داشته باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برای آنکه نوسانات بازار نفت بودجه را تحت تاثیر قرار ندهد در هزینه‌ها بازنگری کردیم؛ در واقع در بودجه به دلیل مباحث تحریم، بازنگری در اعداد و ارقام کردیم؛ اما با وجود این تعهد کرده‌ایم که اگر نیاز به بازنگری در ردیف‌های بودجه باشد اما عدد و ردیف مدرسه و کارهای نیمه تمام خیرین مدرسه ساز را تغییر نخواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۴ درصد بیشتر از میزان در نظر گرفته شده بودجه به مدارس داده شد، تصریح کرد: اعتبار مربوط به تکمیل مدارس را صد درصد تخصیص می‌دهیم و اولین بخش از تعهدات پیش از پایان خردادماه تزریق می‌شود.

تکمیل می شود…

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا