شهری

تحولی در خطوط عابر پیاده با بهره‌گیری از هنر

تصویر بنر


دانش‌آموزان تایلندی از خطوط عابر پیاده‌ای می‌گذرند که به نظر می‌رسد از چند تخته سفید شناور روی جاده تشکیل شده‌ است اما این خطوط در حقیقت نقاشی‌هایی هستند که توسط چند هنرمند برای امن‌تر کردن جاده‌ها با بهره‌گیری از خطای دید خلق شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری همسو و به نقل از رویترز،‌ وقتی از نزدیک به خطوط نقاشی شده نگاه می‌کنید دیگر اثری از خطای دید نیست، اما همین خطوط برای رانندگانی که از دور به آن‌ها نگاه می‌کنند منظره‌ای را به وجود می‌آورد که گویی افرادی روی خطوطی شناور بر جاده قدم می‌گذارند؛ این ویژگی خطوط ناخودآگاه رانندگان را وادار می‌کند تا از سرعت خود کم کنند.

این خطوط عابر پیاده دقیقا مقابل مدرسه «Wat Bueng Thong Lang» واقع در حومه «باکونک»  توسط دانش‌آموزان و هنرمندان داوطلب و با بودجه‌ای که از سوی یک بانک دولتی تامین شد، نقاشی شده‌اند. در چند ماه گذشته این گروه داوطلب در شش منطقه پرتردد خطوط مشابهی را خلق کرده‌اند.

طبق آماری که ماه گذشته از چهار سال گذشته منتشر شده است، ‌۱۰,۶۷۲ تصادف با افراد پیاده فقط در تایلند صورت گرفته که ۹۰۰ نفر از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

طبق تحقیقاتی که سال ۲۰۱۶ از بیش از ۱۰۰۰ نفر انجام شد، ۹۰ درصد آن‌ها حتی با وجود استفاده از خطوط عابر پیاده هنگام عبور از خیابان‌ها احساس ناامنی می‌کنند.

این گروه هنرمند در شش هفته آینده حداقل در سه منطقه مختلف این خطوط سه بعدی را خلق خواهند کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا