* تولید صافی دیالیز در هلال احمر از سر گرفته شد - اجتماعی نیوز
دسته‌بندی نشده

تولید صافی دیالیز در هلال احمر از سر گرفته شد

تصویر بنررئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از بازگشایی خط تولید هالوفایبر (صافی دیالیز) در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری همسو، دکتر صفاری در مراسم بازگشایی خط تولید صافی دیالیز در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران که زیر مجموعه سازمان تدارکات هلال احمر است، گفت: سه ماه قبل به ما ماموریت دادند که به واسطه بروز مشکلاتی در سازمان تدارکات پزشکی در خدمت این مجموعه باشیم.

وی افزود: یکی از مشکلات‌مان در شرکت تجهیزات پزشکی سها، بحث توقف استراتژیک‌ترین کالای این شرکت، یعنی فیلترهای همودیالیز بود. این در حالی بود که بیماران دیالیزی یکی از آسیب‌پذیرترین بیماران بوده و نیازمند دستگاه‌ها و فیلترهای همودیالیز هستند.

صفاری ادامه داد: در عین حال به طور کلی در کشور دو تولیدکننده صافی دیالیز داشتیم که هر کدام بخشی از بازار را تامین می‌کردند و توقف خط تولید صافی دیالیز سها بسیار چالش ایجاد می‌کرد. طی سه ماه گذشته تلاش‌ها و حمایت‌های بسیاری  برای راه‌اندازی مجدد آن اتفاق افتاد و امروز خوشحالیم که این خط تولید مجددا راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه همچنان سیاست‌های توسعه‌ای را در این شرکت پیش می‌بریم، گفت: این خط تولید حتما باید “های تک” شود. در عین حال ارتباط‌مان با شرکت آلمانی باید به صورت مستقیم باشد، نه واسطه‌ای تا بتوانیم کالایی سالم‌تر تامین و تولید کنیم.

وی با بیان اینکه این شرکت ۳۶۰۰ دستگاه همودیالیز از ۶۰۰۰ دستگاهی را که تولید می‌شود تحت پوشش قرار می‌دهد، افزود: در عین حال باید GMP شرکت را ارتقا دهیم تا بتوانیم در عرصه بین‌المللی هم حضور یابیم. شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر، هلدینگی بزرگ و با پتانسیلی بالا در حوزه تولید دارو، تجهیزات پزشکی، واردات آن‌ها و… است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا