دسته‌بندی نشده

دوربینهای لباس پلیس در حوادث اخیر اسناد خوبی ثبت کرده است- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


سردار محمد شرفی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره روند تجهیز پرسنل پیشگیری اعم از مأموران کلانتری‌ها به البسه دوربین‌دار، اظهار کرد: در طول برنامه ششم توسعه، تهیه 25 هزار البسه دوربین‌دار را برای پیش‌بینی کرده بودیم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: تاکنون چهار هزار البسه دوربین‌دار در بین پرسنل پلیس پیشگیری توزیع شده و قرار است امسال نیز چهار هزار البسه دوربین‌دار بین نیروهای پلیس پیشگیری توزیع شود.

وی تصریح کرد: این البسه دوربین‌دار اکنون در بخشی از مأموریتهای گشتهای کلانتری، یگانهای امداد، پلیس فرودگاه و راه‌آهن مورد استفاده می‌شود.

شرفی با اشاره به تأثیرگذار بودن منابع مالی و اعتباری برای تجهیز مأموران به البسه دوربین‌دار، گفت: اکنون از نظر تعداد و کمیت تجهیز مأموران به البسه دوربین‌دار نسبت به برنامه‌مان عقب هستیم اما با مدیریت موضوع و استفاده البسه دوربین‌دار در بخشی از مأموریتها، توانستیم به هدفمان مبنی بر رعایت حقوق شهروندی و صیانت از همکارانمان برسیم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پاسخ به این سؤال که توزیع البسه دوربین‌دار به مأموران در سطح کشور به چه صورت بوده، خاطرنشان کرد: توزیع البسه دوربین‌دار بیشتر به صورت مأموریت‌محور بوده، به طور مثال با توجه به افزایش مأموریتها در استانهای ساحلی، بیشتر تمرکز بر استانهای شمالی قرار گرفته است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه با استفاده از این دوربین‌ها می‌توان قضاوتی عادلانه انجام داد، متذکر شد: در اخیر دوربینهای پلیس اسناد خوبی را ثبت کردند که می‌توانند مورد استفاده محاکم قضایی قرار بگیرد.

به گفته شرفی، اکنون مکانیزم نظارتی خوب و قوی برای استفاده این دوربین‌ها توسط مأموران اتخاذ شده است.

وی افزود: فعلاً بخش قابل توجهی از دوربین‌ها آفلاین است و هنوز آنلاین نشده‌اند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به انجام 600 هزار مأموریت روزانه توسط پلیس پیشگیری اعم از خدمات انتظامی و قضایی، یادآور شد: نمی‌توان تمام این مأموریتها را با استفاده از دوربین ثبت کرد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا