دسته‌بندی نشده

زباله‌گردی کودکان دل ما را به درد می‌آورد / پلمپ ۳۰۰ مرکز غیرمجاز تفکیک ضایعات در سال گذشته

تصویر بنر


مجلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، اظهار کرد: به لحاظ اخلاقی دل همه ما به درد می‌آید که کودکی در گاراژهای تفکیک ضایعات و زباله مشغول به کار بوده و یا در حال زباله‌گردی باشد اما به لحاظ تقسیم وظایف هر کسی یک وظیفه‌ای در این خصوص دارد.

وی اضافه کرد: وظیفه ما این بوده است که آن دوگانگی ضایعات و پسماند که باعث شده است برخی گاراژهای غیرمجاز تفکیک پسماند را ایحاد کنند را با تشکیل پرونده به دادستانی ارجاع دهیم و پس از دریافت حکم از دادستانی به پلمپ این قبیل مجموعه‌ها اقدام کنیم.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در پاسه به چرایی فعالیت مجدد گاراژهای غیرمجاز تفکیک زباله پس از پلمپ، تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۳۰۰ گاراژ تفکیک ضایعات و زباله غیرمجاز را شناسایی و پلمپ کردیم اما اینکه یک کسی خلاف حکم قوه قضائیه می‌رود و فعالیت دیگری را انجام می‌دهد، مسئول رسیدگی به آن ما نیستیم.

 

برخورد پلیس با فعالیت گاراژهای غیرمجاز تفکیک زباله!

بهرامی همچنین خاطرنشان کرد: ما در جایگاه مسئولیت خود ابزار قانونی لازم با متخلفان پس از بازگشایی مجدد گاراژهای تفکیک ضایعات و زباله که پلمپ شده‌اند را نداریم و مسئوليت رسیدگی به آن کس دیگری است که باید بر نگهداری حکمی که اجرا شده است پیگیری کند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران یادآور شد: در خصوص فعالیت گاراژهای تفکیک ضایعات و زباله غیرمجاز در مناطق ۱۲ و ۱۳ مشکلات مشابه دارند و پیگیری پلمپ آن‌ها را انجام می‌دهیم.

وی در ادامه اضافه کرد: پلیس راهور و پلیس امنیت به موضوع فعالیت گاراژهای تفکیک ضایعات و زباله غیرمجاز ورود کرده‌اند و البته مواردی که عنوان شد معلولهای موضوع هستند و علت موضوع چیز دیگری است.

منبع: دانشجو

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا