دسته‌بندی نشده

سمنان| انتخاب دانش آموزان استعداد درخشان با حذف آزمون در دستور کار است- اخبار استانها – اخبار تسنیم

تصویر بنر


به گزارش همسو نیوز از سمنان، فاطمه مهاجرانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در مجتمع رفاهی فرهنگیان شهمیرزاد اظهار داشت: انتخاب دانش آموزان استعداد درخشان بر اساس سازوکار غیر آزمونی و حذف آزمون در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: تحقق این موضوع نیاز به تدوین شیوه‌ای مناسب برای انتخاب دانش آموزان استعداد درخشان دارد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در کشور تأکید کرد: انتخاب دانش آموزان استعداد درخشان در مقطع ابتدایی یکی از روش‌های آسیب‌رسان به این دانش آموزان در سنوات گذشته بوده است که باید این رویه اصلاح و بازنگری شود.

مهاجرانی بیان داشت: در تلاش برای تحقق راهبرد تحصیلی در مدارس استعداد درخشان بر پایه سه محور آموزش، پژوهش و پرورش هستیم.

وی ادامه داد: با غنی‌سازی آموزشی با کمک کتاب‌های تکمیلی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی تقویت مدارس استعداد درخشان را در محور آموزشی دنبال می‌کنیم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان تقویت مهارت زندگی و تربیت دانش آموزان سرآمد در زندگی در کنار تحصیل را راهکار مناسب برای توسعه مدارس استعداد درخشان در حوزه پرورشی عنوان کرد.

وی افزود: به دنبال جایگزین سازی رویکرد آموزش مهارت‌های زندگی و برنامه‌های قرآنی و فرهنگی در مدارس استعداد درخشان به‌جای روش‌های تئوری هستیم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان بیان داشت: بر این اساس به دنبال انتخاب دانش آموزان استعداد درخشان به سبک و شیوه‌ای غیر از مباحث درسی هستیم.

مهاجرانی تأکید کرد: با کمک ستاد علم و فناوری ریاست جمهوری و سازمان فضایی به دنبال تقویت روزافزون مدارس استعدادهای درخشان بر پایه پژوهش هستیم.

به گزارش تسنیم، گردهمایی روسای ادارات استعداد درخشان و دانش‌پژوهان کشور امروز در مجتمع رفاهی فرهنگیان شهمیرزاد با حضور فاطمه مهاجرانی معاون وزیر و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان وزارت آموزش‌وپرورش و مدیران 31 استان کشور و 16 تن از معاونان و کارشناسان مرکز ملی استعدادهای درخشان در حال برگزاری است.

این گردهمایی باهدف تبادل تجربه‌ها و هم‌افزایی برای ایجاد کیفیت افزایی در مدرسه‌های تیزهوشان به مدت سه روز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/363/ ت

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا