دسته‌بندی نشده

سپاه و هلال احمر از سعید قاسمی شکایت کردند- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در ادامه نخستین نشست خبری خود در پاسخ به سئوالی درباره اجرای قانون رسیدگی به اموال مسئولان اظهار کرد: ریاست قبلی قوه‌قضائیه معتقد بود قانون ابهام دارد و باید ابهامات آن برطرف شود اما رئیس جدید قوه قضائیه معتقد است، به رغم وجود ابهامات، قانون باید اجرا شود بنابراین مقدمات اجرای قانون فراهم شد و در همین مدت بیش از یک ماهی که مسئولیت دارد، این موضوع در دستور کار قرار گرفت و آئین نامه اجرایی آن تدوین شد و ان‌شاء‌الله بزودی با ابلاغ آئین نامه اجرایی این قانون، اجرای آن آغاز می‌شود. البته به موازات آن بحث رفع ابهام قانون دنبال می‌شود.

وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره اظهارات سعید قاسمی مبنی بر انجام کارهای نظامی در جنگ بوسنی با لباس هلال احمر و اینکه در خصوص اظهارات وی هلال احمر و سپاه شکایت کرده است یا خیر گفت: در این ارتباط، علیه ایشان شکایت شده است و به بازپرسی ارجاع شده است و در مرحله رسیدگی است و احضار شده و تحقیقات بدون اغماض و با قاطعیت انجام می‌شود؛ با عنایت به اینکه شاکی وجود دارد، دیگر ضرورت حضور مدعی‌العموم وجود ندارد و در اینجا، ورود مدعی‌العموم در اقدامات تعقیبی است.

سخنگوی قوه‌قضائیه در پاسخ به سئوال دیگری درباره آخرین وضعیت رسیدگی به ساخت و سازهای کلاک و اینکه شما دستوراتی در این خصوص داده اید، توضیح داد: خوب است دوستان سوال کنند و قضاوت نکنند. بین سئوال و قضاوت تفاوت وجود دارد و قضاوت را به مراجع قضایی بسپارید. اینکه اشاره کردید دستور از ناحیه من بوده درست نیست. حکمی صدر شده که دادگستری اسان تهران مجری آن بوده است. از آنجایی که موضوعات عمومی حوزه لواسانات و شمیرانات در بحث ساخت و سازها و برخی ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی، رئیس قوه قضائیه هیئتی را منصوب کردند که این هیئت موضوعات مربوط به حوزه شمیرانات و لواسانات را بررسی و گزارش خود را ارائه کنند و متناسب با گزارش هیئت، تضمیمات بعدی اتخاذ می‌شود.

اسماعیلی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به واگذاری‌ها در سازمان خصوصی سازی هم اظهار کرد: اسدر ارتباط با واگذاری‌ها سازمان بازرسی کل کشور وورد پیدا کرده است. چنانچه در گزارشات بازرسی، تخلف یا جرمی کشف شود، تخلفات به هیت‌های رسیدگی به تخلفات و جرایم به دادسرا اعلام می‌شود. بازرسی‌ها در این خصوص مدت مدیدی است آغاز شده زیرا نیاز به اظهارنظرهای تخصصی دارد. 

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا