دسته‌بندی نشده

شورای شهر تهران از چه نوع پیاده‌راه‌سازی‌هایی استقبال می‌کند؟- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


 حجت نظری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره پروژه‌های پیاده‌راه سازی در شهر تهران، اظهار کرد: به طور کلی به نظر می‌رسد طرحهای شتاب‌زده هیچگاه طرحهای موفقی نبوده است و تجربه ثابت کرده پروژه‌هایی که صرفا بخواهیم به عنوان یک اقدام عملی آن را به نمایش بگذاریم گره‌ای از گره‌های شهر باز نمی‌کند.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم طرحهایی مانند پیاده‌ راه 17 شهریور با توجه به اینکه پیوست اجتماعی نداشته و از اساس مطالعات لازم  در مورد آن صورت نگرفته شاهد هستیم که بشدت روی زندگی کسبه تاثیر منفی گذاشته است. به نظر می‌رسد نه تنها مهم است که چگونگی اجرای یک پروژه مورد مطالعه قرار گیرد بلکه چرایی اجرای آن نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: به طور حتم اگر جوانب کار سنجیده شود و چرایی اجرای یک پروژه را مورد مطالعه قرار دهیم و بتوانیم در اجرای آن با ذینفعان، ساکنین و کسبه محل رایزنی داشته باشیم و از نظرات آنها بهره‌مند شویم به طور حتم پروژه موفقی خواهیم داشت. بنابر این در این صورت از پیاده‌راه سازی‌ها در شهر تهران استقبال می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم در دوره جدید اراده بر این است که بتوانیم شهر را از وضعیت خودرو محور به شهر انسان‌محور تبدیل کنیم بنابراین اسرار داریم اگر می‌خواهیم برای انسانها کار کنیم حتما باید نظرات آنها را به عنوان ذینفعان اعم از کسانی که ممکن است در طول روز از آن پروژه عبور کنند، کسانی که از آن معبر ارتزاق می‌کنند و یا کسانی که در آن معبر سکونت دارند، جویا شویم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا