شهری

عارف: باید برای توسعه متوازن تهران گام‌های موثری برداشت

تصویر بنرنماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ایجاد هماهنگی میان مسئولین استانی با دولت و مجلس برای حل مشکلات تهران گفت: مجمع نمایندگان تهران فرصتی مناسب است برای حل مشکلات تهران.

به گزارش خبرگزاری همسو، محمدرضا عارف در جلسه تکریم و معارفه استاندار تهران گفت: خوشحالم که افتخار حضور در شورای اداری استان تهران را پیدا کرده‌ام و از همه زحمات و تلاش‌های مسئولین استان تهران قدردانی می‌کنم. باید از هیات دولت نیز برای انتخاب فردی پر تلاش و زحمتکش به عنوان استاندار تهران قدردانی کنم. من ویژگی‌های ارزشمندی در این مدیر ارشد سراغ دارم. اخلاق مداری، صبر، تعهد و پایبندی به اصول و ارزش‌ها همراه با تعامل بسیار خوب از ویژگی‌های آقای محسنی بندپی است. ایشان با صبر و آرامش و متانت خاصی که موجب شده کارنامه‌ای درخشان و موفق در همه مسئولیت‌هایی که داشته‌اند بر جای بگذارند امیدوارم در استانداری تهران نیز موفق باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به بی حاشیه بودن مقیمی، استاندار سابق تهران گفت: آقای مقیمی پرتلاش و بی حاشیه جزو نادر مدیران کشور هستند که حقیقتا بی حاشیه بودند. در مجلس قانونی تصویب شد که می‌توان آن را جزو دستاوردهای ارزشمند جامعه خواند. امیدواریم آثار مثبت آن که با جایگزین شدن جوانان همراه خواهد بود موجب نشاط و شادابی بیشتر که نیاز سیستم اداری کشور است شود. قطعا باید همگی به قانون تمکین کنیم که اجرای این قانون هزینه ایجاد نشاط و شادابی در سیستم اداری کشور است.

وی تاکید کرد: از همراهی و تلاش‌های‌ آقای مقیمی قدردانی می‌کنم. ایشان با تلاش‌های خود موجب تحقق اهداف بزرگی در استان تهران شده‌اند.

عارف خطاب به بندپی به عنوان استاندار تهران نیز گفت: تهران فقط شهر تهران نیست و شهر تهران نیز فقط محور انقلاب به بالا نیست. باید به این موضوع توجه کرد و برای توسعه متوازن گام‌های موثری برداشت. امروز شاخص فرسودگی مدارس استان تهران در وضعیت بدی قرار دارد. 35 تا 40 درصد کلاس‌های درس نیازمند نوسازی هستند. جلسات بسیاری با استانداران قبلی در جهت حل مشکلات چالش‌ها برگزار شد که امیدواریم با همکاری و تعامل بتوانیم روند حل مشکلات را ادامه دهیم. باید در جهت تقویت مدیریت استان بحران آب حمل و نقل عمومی و حل معضل ترافیک، آسیب‌های اجتماعی گام‌های موثری برداشته شود. امروز مسائل اجتماعی تهران نگران کننده است و این موضوعات باید در دستور کار قرار گیرند و مجلس نیز در این مسیر همکاری‌های لازم را خواهد داشت و آماده همکاری است.

وی تاکید کرد: مجمع نمایندگان تهران فرصتی است برای حل مشکلات تهران، جلسات مکرری با استانداران و شهرداران سابق تهران داشته‌ایم و این جلسات را ادامه خواهیم داد تا برای حل مشکلات تهران به صورت هماهنگ حرکت کنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا