حوادث و بلایا

مرکز نیکوکاری آتش نشانی افتتاح شد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز، در این مراسم که صبح شنبه و با حضور نمایندگانی از آموزش و پرورش، بسیج و شهرداری برگزار شد، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به لزوم فعالیت‌های همه جانبه در حوزه نیکوکاری و دست گیری از نیازمندان در سازمان‌ها و نهادهای اجرایی، از سازمان آتش نشانی به عنوان مرجعی خدمات محور در ارتباط مستقیم با مردم نام برد که به واسطه مقبولیت و محبوبیت در جامعه، امکان فعالیت اثرگذارتری در حوزه حمایت از نیازمندان خواهد داشت.

سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اهمیت فعالیت آتش نشانان تصریح کرد: آتش نشانان بدون تعطیلی در شادی و غم در کنار مردم، آماده به کار هستند و فداکاری این عزیزان به صورت شبانه روزی در شهر و کل کشور، مایه آرامش پنهانِ مردم است و زمان حادثه، فداکاری آتش نشانان بروز می‌کند.

وی افزود: جایگاه کمیته امداد در نظام جمهوری اسلامی به مثابه بال مهربانی نظام است و این بال در کنار مردم و قرار گرفتن با اهداف و وظایفی که آتش نشانی نسبت به خدمت رسانی به مردم دارد از جنس هم هستند و مرکز نیکوکاری آتش نشانی تهران به طور حتم یکی از مراکز موفق نیکوکاری در کشور خواهد بود.

بختیاری تاکید کرد: آتش نشانان یکی از سرمایه‌های اجتماعی هستند که نمونه بارز فداکاری و ایثار را در خود دارند و مردم ایران نمک شناس و قدردان هستند و در کمتر جایی از دنیا می‌توان این چنین مردمی یافت کرد.

وی افزود: تلاش آتش نشانان برای کمک رسانی و امداد به مردم محروم در دوران قرنطینه و شیوع ویروس کرونا و پیوستن آنها به طرح همدلی و کمک مومنانه بسیار شایسته است و در زمان فراخوان اطعام مهدوی آتش نشانان لبیک گفتند و مانند سایر نهادها نقش آفرینی کردند و جای بسی افتخار است.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: ما اطمینان داریم این مرکز نیکوکاری یکی از مراکز بسیار موفق خواهد بود، زیرا آتش نشانان در حوادثی که رخ می‌دهد، آسیب‌های مالی، جانی و عاطفی حادثه دیده را بیشتر لمس می‌نمایند و این مرکز می‌تواند یاری دهنده باشد و البته کمیته امداد امام خمینی (ره) به صورت تمام قد پشتیبان آتش نشانی خواهد بود و همه بدانیم که دستگیری از نیازمندان و تسکین آلام آنان بسیار ارزشمند است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز در این مراسم با اشاره به اقدامات قبلی صورت گرفته این سازمان در راستای مسئولیت‌های اجتماعی، از این سازمان به عنوان مجموعه‌ای مردم محور نام برد.

مهدی داوری افزود: سازمان آتش نشانی در راه خدمت به مردم و نجات جان و مال آنها ۵۸ شهید را تقدیم کرده است و عملیات آتش نشانی شبیه کار رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس است زیرا هر دو ترویج فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی را با خود به همراه دارد. ما قدردان شهدای آتش نشانی هستیم و همه سرمایه اجتماعی که سازمان کسب کرده است از برکت وجود آنهاست. ما برای این مسئولیت اجتماعی ارزش قائل هستیم و نمی‌توانیم بی تفاوت از کنار افرادی که از لحاظ مالی و جانی در حوادث آسیب دیده‌اند عبور کنیم.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به عملکرد آتش نشانان در این چند ماه اخیر و تلاش داوطلبانه بسیاری از آنان در امر ضدعفونی معابر و اماکن با توجه به تجهیزات موجود برای خدمتگزاری به شهروندان و درست در زمانی که همه شهر تهران در قرنطینه به سر می‌بردند آتش نشانان به وظیفه و مسئولیت اجتماعی خود آگاه بودند. در راستای مشارکت در طرح همدلی که در سراسر کشور با اهدای بسته توزیع غذا و بسته‌های بهداشتی در مناطق محروم و.. انجام شد خاطرات خوبی برای آتش نشانی رقم خورد و نتیجه بر این شد که این فعالیت‌ها به شکل مرکز نیکوکاری که در سازمان تأسیس می‌شود ادامه یابد و این امر برای آتش نشانی پر از افتخار و غرور است.

لازم به توضیح است مرکز نیکوکاری آتش نشانی شهر تهران در اجرای دستورات دین مبین اسلام و به منظور تحقق آرمان‌های امام خمینی (ره) و منویات رهبر معظم انقلاب در راستای توسعه روح انفاق و نیکوکاری در جامعه اسلامی و مردمی شدن حمایت‌های اجتماعی نیازمندان، شناسایی نیازمندان واقعی و ارائه خدمات هدفمند به آنان با رویکرد توانمند سازی و با بهره گیری حداکثری از ظرفیت‌ها و امکانات و توانمندی‌های مردم خیرخواه و نیکوکار، تشکل‌ها، گروه‌ها و مؤسسات، در راستای مسئولیت پذیری اجتماعی با محوریت سازمان آتش نشانی ایجاد شد.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا