آموزش و پرورش

مناطق آزاد تجاری می‌تواند الگویی برای مدارس دیگر باشند

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، مجتبی زینی‌وند در نشست هم‌اندیشی مدیران آموزش و پرورش مناطق آزاد تجاری و صنعتی که در سالن شهید حججی این سازمان برگزار شد، گفت: می‌توانیم در مناطق آزاد تجاری با تربیت نیروی ماهر و توانمند، بزرگترین سرمایه‌گذاری را انجام دهیم. در آینده نزدیک این مناطق با توجه به شرایط خاص می‌توانند الگویی مناسب برای مدارس دیگر باشند و کلاس‌های درس آن‌ها می‌تواند علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری را به این مناطق جذب کند.

در ادامه این نشست رسول پاپایی، مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری به اهمیت برگزاری جلسات هم‌اندیشی در بالابردن کیفیت آموزش و پرورش در این مناطق اشاره کرد و گفت: از طرح‌های مفید و درآمدزا در مناطق آزاد تجاری و صنعتی حمایت خواهد شد.

در این نشست یک روزه مدیران آموزش و پرورش مناطق آزاد تجاری و صنعتی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گیلان و هرمزگان حضور داشتند که با تشکیل کارگروه‌ها در چهار حوزه سلامت، بهداشت و پرورشی، کارگروه آموزشی و منابع انسانی و مالی و عمرانی کارگروه‌هایی تشکیل دادند.

تربیت نیروی ماهر و کارآمد، راه‌های کیفیت‌بخشی به آموزش، تربیت اقتصادی و حرفه‌ای مدیران، معلمان و دانش‌آموزان، توجه به نیازهای مناطق در تربیت هنرآموزان، کافی نبودن انگیزه تحصیلی در میان اقشار کم‌درآمد، اشتغال دانش‌آموزان، تربیت مدیران ماهر و تاثیرگذار باتوجه به نقش کلیدی آن‌ها در تربیت معلمان از چالش‌ها و پیشنهادهای مطرح شده در این نشست بود.

آن‌ها همچنین از وزیر آموزش و پرورش به خاطر تامین نیروی انسانی این مناطق قدردانی کردند.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا