دسته‌بندی نشده

نماینده مجلس:ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به بحث ساماندهی کنکور/طرح مجلس مسکوت ماند- اخبار سیاسی – –

تصویر بنر


میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به ارائه لایحه ساماندهی کنکور به شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی وزارت علوم، گفت: طبق روال گذشته زمانی که موضوعی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داده می‌شود در آن زمینه مجلس وردی ندارد.

وی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی به بحث ساماندهی کنکور ورود کرده است، ادامه داد: جزئیاتی از لایحه‌ای که دولت به این شورا ارائه کرده، در اختیار مجلس قرار داده نشده است.

نماینده گرمی در مجلس با تأکید بر اینکه برخی از قوانین موجود در دانشگاه‌ها و مراکز علمی براساس مصوبه و دستورالعمل‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی است، افزود: با توجه به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع ساماندهی کنکور ورود پیدا کرده طرحی که در مجلس برای این موضوع تدوین شده بود مسکوت مانده تا مشخص شود شورا چه تصمیمی درباره لایحه دولت اتخاذ می‌کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: پس از بررسی لایحه دولت در شورای عالی انقلاب فرهنگی و ارائه گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس اگر مشاهده کنیم که بازهم در زمینه کنکور خلاء قانونی وجود دارد در این صورت برای رفع این خلاء‌‌ها مجلس ورود می‌کند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا