دسته‌بندی نشده

ورود بنیاد علوی به محرومیت‌زدایی منطقه قصرقند در سیستان‌و‌بلوچستان- اخبار اجتماعی – –

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بنیاد علوی (زیرمجموعه بنیاد مستضعفان) از سال 97 توان افزایی و محرومیت‌زدایی جوامع محلی شهرستان قصرقند در استان سیستان و بلوچستان را آغاز کرد و حمایت از روستاهای بالای 20 خانوار را در دستور کار قرار داد.

در این طرح خود مردم با دریافت مشاوره و کسب حمایت‌های اقتصادی و مطالعاتی وارد میدان اشتغال زایی و رفع محرومیت از منطقه خود می‌شوند.

روند اعطای وام اشتغال زایی نیز در زمینه‌هایی همچون پرورش و پرواربندی دام، ساخت گلخانه، تولید شن و ماسه، بسته‌بندی خرما و ایجاد سردخانه، پرورش زنبور عسل و احداث و توسعه باغات لیمو و انبه در قصرقند سیستان و بلوچستان آغاز شد. در فاز اول این طرح، پس از چندین ماه شناسایی و کار مطالعاتی گسترده، از مجموع 112 روستا، 30 روستای محروم قصرقند در اولویت قرار گرفت و شناسایی پتانسیل‌ها و مشکلات هر روستا در زمینه کشاورزی و دامداری آغاز شد.

بنیاد علوی در هر روستا، گروه‌های پیشرفت و آبادانی را شکل داد و روند تشکیل صندوق‌های قرض‌الحسنه را که مورد حمایت مالی بنیاد قرار می‌گیرد، آغاز کرد و نخستین صندوق قرض‌الحسنه در این مناطق، در خردادماه سال 98 آغاز به کار کرد؛ این صندوق‌ها توسط خود اهالی هر منطقه اداره می‌شوند و بنیاد علوی صرفاً در زمینه آموزش و حمایت مالی از این صندوق‌ها حمایت می‌کند.

بنیاد علوی به‌عنوان بازوی محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان، در منطقه مستضعف قصرقند، سیاست ایجاد اشتغال پایدار را در پیش گرفته که در همین راستا، شناسایی جوانان جویای کار و افرادی را که برای راه‌اندازی کسب و کار ایده دارند، آغاز کرده تا خود مردم برای رفع محرومیت و پیشرفت پایدار منطقه خود آستین بالا بزنند.

بنیاد علوی می‌کوشد با فعالیت‌های آموزشی در زمینه اشتغال، مردم این منطقه را به‌گونه‌ای توانمند کند که به جای عریضه‌نویسی، به سمت طراحی و برنامه‌نویسی برای اشتغال سوق دهد. به همین علت، افراد بنیاد علوی، روستا به روستا در حال آموزش، جمع‌آوری و اولویت‌بندی طرح‌های اشتغال و ارائه مشاوره توان‌افزایی به مردم هستند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا