دسته‌بندی نشده

کتاب «اخلاق اطلاعاتی» اثر آیت‌الله محمدی ری‌شهری رونمایی شد

تصویر بنر


کتاب « اخلاق اطلاعاتی» اثر آیت الله محمدی ری شهری رونمایی شدبه گزارش همسو نیوز، همزمان با هفته پژوهش از کتاب «اخلاق اطلاعاتی»، اثر آیت‌الله محمدی ری‌شهری، امروز 1 دی‌ماه در دانشگاه امام حسین(ع) رونمایی شد.
در این مراسم که با حضور آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری، رئیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث، سردار علی فضلی، فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) و جمعی از فعالان عرصه تحقیق و پژوهش برگزار شد، آیت‌الله محمدی ری‌شهری در سخنانی به بیان سیاست‌های کلان اسلام در زمینه تحقیق، پژوهش، تحصیل، تدوین، تالیف و تدریس در بیان اهل بیت(ع) پرداخت و گفت: سیاست‌های اسلام در حوزه کار‌های علمی باید برای همه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، سرمشق و الگوی کار علمی باشد.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: موفقیت‌های کشور در عرصه پژوهش، یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب، قابل ارائه به جهان است، زیرا که در این دوران کشور به یاری خدا در حوزه پژوهش با جهش مواجه بوده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رهنمود‌های اهل بیت(ع)، مبنایی برای تداوم و حرکت تند‌تر در زمینه پژوهش و مطالعات باید باشد، تصریح کرد: در روایتی از رسول اکرم(ص)، آمده است که علم، دارای شاخه‌های متعدد است و نگاه کن بهترین آن برای تو کدام است و همان مسیر را برگزین.
آیت‌الله محمدی ری‌شهری اظهار کرد: در روایت پیامبر(ص) آمده است که علوم قابل احاطه نیست، فقط باید انسان در جستجو‌های علمی محاسبه کند که وقت خود را برای چه چیزی به‌کار می‌گیرد و در روایتی از حضرت علی(ع) هم آمده است که از علوم نیکوترین‌ها را برگزین و در مثال ارزنده‌ای نیز می‌فرمایند، زنبور عسل از هر گلی بهترین و زیباترین‌ها را انتخاب می‌کند و بر می‌گزیند و نتیجه کار آن نیز دو گوهر نفیس از وجود او خارج می‌شود که یکی از آن‌ها شفایی برای مردم است و دیگری مومی است که برای روشنایی از آن استفاده می‌شود.
رئیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث(ع) گفت: بنا به رهنمود حضرت علی(ع) در حوزه کار‌های علمی، در نظام اسلامی، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های ما باید دو ویژگی داشته باشند که یکی از آن‌ها بهره‌گیری از رشته‌های کاربردی و برطرف‌کننده مشکلات و درد‌های جامعه باشد و دیگری اینکه این رشته‌های علمی باید روشنگر باشند و راه تکامل فردی و اجتماعی را باید نشان بدهند.
آیت‌الله محمدی ری‌شهری افزود: در این خصوص دانشگاه‌های ما باید مشکلات و نیاز‌های داخلی کشور را شناسایی و تامین کنند و دیگر اینکه بتوانند در حوزه دفاع از مبانی فکری انقلاب اسلامی، دفاع از هویت فرهنگی نظام اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه و نشر معارف اسلامی در سراسر جهان و همچنین تهاجم به مبانی غیر علمی بیگانگان و نیز پیشگیری از تهاجم نظامی تلاش کنند و البته در راس نیاز‌های داخلی، حفظ هویت و نیرو‌های ارزشی کادر نظام و خصوصا نیرو‌های مسلح و نیرو‌های اطلاعاتی به شمار می‌روند.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) تصریح کرد: اکنون انقلاب اسلامی که در چهلمین سالگرد پیروزی خود قرار گرفته است، با گسترده‌ترین تهاجم به مبانی فکری، اقتصادی و فرهنگی در زمینه‌های مختلف قرار گرفته است و عمده هدف دشمن نیز این است که مهم‌ترین پایگاه نظام اسلامی را که مردم هستند، به نظام بدبین کرده و این پایه را سست کند و این نیاز به مطالعه و پژوهش و حرکت و سیاست‌گذاری علمی دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امام صادق(ع)، در روایتی از پیامبر اکرم(ص) نقل می‌کند که ایشان در جمع اصحاب خود فرمودند که در آینده تاریخ اسلام، مردمی می‌آیند که هر کدام آن‌ها پنجاه برابر شما می‌ارزند و هنگامی که این بیان از سوی پیامبر(ص) مطرح شد، یاران ایشان گفتند، چگونه چنین می‌شود که ما با شما در بدر و احد و حنین همراه بودیم و قرآن نیز ما را ستوده است و آن حضرت فرمودند: آن‌ها مشکلاتی دارند که اگر آن مشکلات را شما داشتید، صبر نمی‌کردید. به نظر می‌رسد، این بیان به دلیل هجوم سنگین فرهنگی و عملیات روانی لحظه به لحظه دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی است، البته به تحقیق این مردم همواره پای نظام خواهند ایستاد و هیچ چیزی را با رهبری و آرمان‌های نظام و انقلاب و اسلام عوض نمی‌کنند.
همچنین در مراسم رونمایی از کتاب «اخلاق اطلاعاتی» اثر آیت‌الله محمدی ری‌شهری، از پژوهشگران برتر و فعالان عرصه تحقیق و پژوهش دانشکده‌های مختلف دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) قدردانی شد.
انتهای پیام

منبع:ایکنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا